1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Aöf Hes Kodu Hatası Çözümü
Trendlerdeki Yazı

Aöf Hes Kodu Hatası Çözümü

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/02/2932080_810x458.jpg

Açık öğretim fakültesine yüzbinlerce öğrenci şu anda kayıtlı durumdadır. Gerek örgün eğitime vakit ayıramayan gerekse de farklı bölümlerde okumak isteyen insanlar açık öğretim fakültesini tercih etmektedir. Fakat bu kadar kullanıcı olunca hatalarda kaçınılmaz olmaktadır. Son günlerde karşılaşılan hatalardan birisi de hayat eve sığar kodu hatasıdır. AÖF HES kodu hatası nedir? Bu hata nasıl düzeltilir?

AÖF HES (Hayat Eve Sığar) kodu Hatası

Bu sorunun birçok nedeni olabiliyor. Bunun nedenleri arasında hayat eve sığar kodunun süresinin geçmiş olması, sizin hastalıktan veya temastan dolayı karantina da olmanız gibi sebepler bulunuyor. . Ya da anlık bir sistem hatası da oluşabiliyor. Bu durumda yapabileceğiniz basit birkaç çözüm yolu bulunuyor.

AÖF HES (Hayat Eve Sığar) kodu Hatasının Çözümü

Bu durum ile karşılaşırsanız ve Açık öğretim fakültesinde, hayat eve sığar kodu ile ilgili bir sorun yaşarsanız yapabileceğiniz en kolay adım tekrar hayat eve sığar kodu almaktır. Hayat eve sığar uygulaması üzerinden veya e-devlette bulunan “HES Kodu Sorgulama” hizmetinden tekrar Hayat Eve Sığar kodu oluşturmanız gerekmektedir. Yeni oluşturduğunuz kodu sisteme girerek sorunu çözebilirsiniz.

Eğer o an pozitifseniz veya temaslı durumda iseniz bu da hataya sebep olabilir. Bu durumda karantina sürenizin dolmasını bekleyip tekrar denemeniz gerekmektedir. Yine aşılarınızda eksiklik varsa veya benzer bir problem varsa bu da hataya sebep olacaktır. Bu durumda da eksikleri gidererek sorunu çözebilirsiniz.

Açık öğretim fakültesi için, Hayat Eve Sığar kodu alırken mutlaka kodun süresiz olmasına dikkat edin. Süresi geçmiş kodlar da bu hataya neden olabilmektedir. Bu nedenle süresiz kod almanız hatanın önüne geçecek ve işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu tür kurumlara Hayat Eve Sığar kodu verirken süresiz kod verilmesi bu nedenle önemlidir. Hayat Eve Sığar kodunu vermeden önce kendi kodunuzu kontrol etmeniz de faydanıza olacaktır. Eğer riskli görünüyorsanız risk sebebiniz geçene kadar kodu girmemeniz gerekmektedir. Eğer girmek zorundaysanız bu durumda Açık Öğretim Fakültesi ile iletişime geçerek durumu bildirmeniz gerekmektedir. Karantinanız bitene kadar girmeniz gerekiyorsa mutlaka bu durumu bildirmelisiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap