1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. CS: GO Rütbeleri Nelerdir?
Trendlerdeki Yazı

CS: GO Rütbeleri Nelerdir?

50d42dbe4e656fac276ba31a13004426

Günümüzün en çok oynanan oyunlardan biri olan CS: GO akla ilk gelen FPS oyunları arasındadır. Oyun bir ara hile kullanan oyuncular nedeniyle zedelense de çok sürmeden bu oyuncuları temizlemeyi başarmıştır. CS: GO rütbe sistemi diğer oyunlara göre biraz değişik diyebiliriz. Çünkü oyunda rütbe sahibi olabilmek için 10 rekabetçi maçı oynamanız gerekmekte. Genelde hiç maç yapmamış dahi olsanız en düşük rütbe neyse o rütbede olursunuz. Ancak CS: GO farkını rank sistemine de yansıtmış ve 10 rekabetçi maçı oynamayan oyuncuları herhangi bir rütbeye dahil etmemiş. CS: GO rank sistemi 10 rekabetçi maçının ardından oyunculuğunuz nasılsa ona göre sizi rütbelendiriyor. Amaç oyundaki en yüksek rütbe olan “Global Elite” yani “Dünyaca Seçkin” rütbesine erişebilmektir. Rütbe atlamak için yapmanız gereken tek şey rekabet modu maçı oynayıp kazanmaktır. Böylelikle istatistikleriniz artacak ve rütbe yükselmiş olacaksınız. Ancak yüksek rütbelere erişmek zordur ve iyi oyunculuk gerektirir. İyi oyuncu olabilmek için yapmanız gerekenlerin en başında yüksek ses gücüne sahip bir kulaklıkla rakibinizin sesini dinleyerek oynamanızdır. Ayrıca aim yani silahınızla nişan aldığınız yer doğru noktada olmalıdır. Yani rakibin çıkabileceği yerlere kafa hizasına doğru nişan alarak tedbirli şekilde oynamalısınız. Aim geliştirmek için uzun süre oyunu oynamanız refleksinizi geliştirecektir. Ancak daha kısa süre içerisinde refleks geliştirmek için tarayıcınıza “aim geliştirme” yazarak refleks çalışması yapabilirsiniz. CS: GO’da rütbe çıkmak ve yüksek derecelerde oynamak için birazda eğlenceden uzaklaşıp ciddi oyunculuk sergilemeniz gerekmekte.

Sırasıyla CS: GO Rütbeleri!

CS: GO rütbeleri sırasıyla aşağıdaki gibidir;
Silver 1, Silver 2, Silver 3, Silver 4, Silver Elite, Silver Elite Master, Gold Nova 1, Gold Nova 2, Gold Nova 3, Gold Nova Master, Master Guardian 1, Master Guardian 2, Master Guardian Elite,  Distinguished Master Guardian, Legendary Eagle, Legendary Eagle Master, Supreme Master, First Class ve Global Elite.
Tüm rütbeleri aşıp “Global Elite” rütbesine geldiğinizde oyundaki itibarınızın artışını ve diğer oyuncuların sizi önemsediğini fark edeceksiniz. Kolay rütbe çıkmak için iyi bir silah setine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Sniper türü bir silahla oyunda başarı elde edemiyorsanız, tarruz silahlarıyla kendinizi keşfederek oyunda gelişim sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap