İlginizi Çekebilir
https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2023/01/Spotify-Nedir.jpg
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elektronik sigara nedir? Nasıl çalışır?
Trendlerdeki Yazı

Elektronik sigara nedir? Nasıl çalışır?

0x0-elektronik-sigara-hakkinda-bilinmesi-gereken-5-gercek-1560753078698

Elektronik sigara nedir? Nasıl çalışır? Sigarayı bırakamayan kişilerin tercih ettikleri yöntemlerden birisi olan elektronik sigara  aynı zamanda dumansız sigara olarak da adlandırılmaktadır. Çeşitli markaları bulunan ve tütün kullanılmadan çalışan elektronik sigara nedir, nasıl çalışır? gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız. Sigara tüketimine son vermek isteyen kişiler için tütün tüketmeden, duman çıkaran ve aynı hissi yaşatan ürünler arasında yer almaktadır. En önemli avantajı ise normal sigara tüketiminde yer alan zararlı maddelerin bulunmamasıdır. Yalnızca nikotin içeriğinin tercih edilecek olan elektronik sigara likitlerine göre değişebileceğini aktarmaktayız. Buna göre sizler de elektronik sigaranın çalışması için gerekli olan aşamaları merak ediyor olabilirsiniz.

Elektronik sigaraların çalışması için batarya ve atomizer sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler sayesinde içerisine eklenecek olan ve likit adı verilen aromalı sıvılar buhar haline dönüştürülmektedir. Atomizerde yer alacak olan bu sıvıların buharlaşması için batarya kısmından ısı üretilmektedir. Böylece elektronik sigara kullanan kişilerin nefes çekmesiyle birlikte havayla karışması, buharın oluşmasına ve duman olarak dışarı verilmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle batarya otonomisi ve batarya gücü konusunda doğru seçimleri yapmak gerekmektedir. Eğer gün boyunca şarj sıkıntısını yaşamak istemiyorsanız, uzun süre dayanabilecek batarya gücüne sahip ürünlere göz atalısınız. Bu ürünlerin e-sigara olarak adlandırıldığını da söylemek mümkündür. Genel olarak pille çalışan modelleri bulunmaktadır. TEk kullanımlık modellerini veya tekrar doldurarak birden fazla kullanabileceğiniz çeşitlerini alırken görünümlerini zevklerinize göre tercih edebilirsiniz. Kimi zaman gerçek sigaralara benzeyen görünümleri tercih edilirken, kimi zaman ise farklı tasarımlarda ürünlerin ilgi gördüğünü belirtebiliriz. İçerisinde kullanılan sıvıların nikotin, bitkiseli gliserin ve tatlandırıcı gibi maddeleri içerdiğine dikkat çekmekteyiz.

Elektronik Sigaranın Avantajları Var Mı?

Sigaraya bağımlı olan kişilerin günlük tükettikleri sigara türlerine benzer şekilde tasarlanan elektronik sigaraların tütün içermemesi ve küllerinin olmaması avantajları arasında yer almaktadır. Ayrıca dumanlarının kötü kokmaması da bulunulan ortamlarda rahatsızlıklara neden olmamaktadır. Tütünlü sigaraların neden olduğu karbon monoksit ve katran gibi zararlılara maruz kalmamanız bu ürünleri tercih etmeniz için önemli sebeplerdendir. Nikotin düzeyini dilediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayan seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte aromalı e-likit kullanımı ile damak zevkinize uygun tercihleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda daha ekonomik fiyatlarla alınması ve tasarruf sağlaması da bu yönde sizlere avantaj sağlayacaktır. Genel olarak kullanılan sigaralardan aldığınız hissi elektronik sigaralardan alırken çevrenize ve sağlığınıza zarar vermeyeceğinizi görebileceksiniz. Yeni başlayanlar için önerilecek elektronik sigara modellerini inceleyebilir ve daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir!

Elektronik Sigara Önerisi
Yorum Yap

Yorum Yap