İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. GeForce Now İnternet Hızı Nedir?
Trendlerdeki Yazı

GeForce Now İnternet Hızı Nedir?

geeks-54-696x464

Düşük özellikli cihazlarda yüksek sistem gereksinimleri isteyen oyunları oynatmaya yarayan bir sistemdir. GeForce Now yeterli cihazlarda donanım sorununu ortadan kaldırmaya yarar. Bu servisin sağladığı özellikler sayesinde donanım özellikleri fark etmeksizin tüm cihazlarda mükemmel oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Donanımlarında sorun yaşayan kullanıcıları bulut teknolojisi sayesinde ortadan kaldıran bu sistemin adı GeForce Now’ dur. Teknolojinin gelişmesiyle yeni oyunlar ve yeni sistem bilgisayarlar piyasaya çıktı. Ancak bu cihazların fiyatları her oyuncu için oldukça yüksektir. Ancak GeForce Now teknolojisi sayesinde cihazınızın kaldırmadığı yüksek özelliklere sahip oyunları da artık kendi cihazınızda oynayacaksınız. GeForce Now sistemi bulut teknolojisi ile birleşerek kendi bilgisayarlarındaki görüntüyü abonenin bilgisayarına aktararak mükemmel bir oyun deneyimi yaşatıyor. Ancak bu sistemi kullanmanız için iyi bir internet altyapısı ve hızı gerekiyor. Gerisini GeForce Now hallediyor.

GeForce Now İnternet Hızı Gereksinimleri

GeForce Now, yüksek hızda internet gerektiren bir sistemdir. İnternet hızınız yavaş ve kopmalar yaşanıyor ise bu özellikten iyi bir verim alamazsınız. Bulut teknolojisinden yararlanan bir sistem olması nedeniyle internet hızınızın düşük ve yavaş olması uygulamadan verim almanız mümkün değildir. GeForce Now ihtiyaç duyduğu internet hızını bilmeniz gerekir.

GeForce Now internet hızı gereksinimleri aşağıdaki gibidir;

  • 60 fps’de 720p için en az 15 Mbps internet hızı
  • 60 fpsd 1080p için en az 25 Mbps internet hızı

Oyun zevkinize göre 720 p bir görüntü kalitesi yeterli diyorsanız en az 15 Mbps hıza sahip bir internet bağlantınız olması gerekiyor. Görüntü kaliteniz 1080p olsun istiyorsanız 25 Mbps hızında bir internet bağlatınız olması gerekir. GeForce Now sayesinde bilgisayarınızın desteklemediği yüzlerce oyunu oynayabilirsiniz. Bu sistem Android, Apple, Windows, MacOS işletim sistemlerinde uyumlu olarak çalışır.

Yorum Yap

Yorum Yap