İlginizi Çekebilir
https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2023/02/Starlink-nedir.jpg
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. METAVERSE COİNLERİ
Trendlerdeki Yazı

METAVERSE COİNLERİ

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/12/metaverse-coinleri.png

Facebook sosyal medya sitesinin isminin “Metaverse” olarak değiştirileceği duyurulduktan sonra, güncel olarak popülerliği artan ve sürekli araştırılan Metaverse coinleri nelerdir? Metaverse hangi kripto para birimlerini bünyesinde bulundurur?

Metaverse Nedir?

Uzmanlar bu kavramı “ birbirleriyle alâkasız mecralarda kendine yer edinen sosyal medya platformlarının, çevrimiçi olarak oynanabilen oyunların, artırılmış sanal gerçeklik ve dijital ortamlara ait para birimlerinin bir araya gelerek oluşturduğu sanal bir evren” olarak tanımlıyor. Bu sanal evrende yaşama, çalışma, kazanma ve satın alma gibi pek çok insani davranışın artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak deneyimlenmesi amaçlanmaktadır.

Metaverse kadar merak edilen ve araştırılan bir diğer konu ise metaverse coinleri ve nasıl elde edilebilecekleridir.

Günümüzde oyunların sağladığı sanal dünya ve Metaverse birleşimiyle, gerçek anlamda kripto para kazanmak mümkün. Metaverse bir anlamda kripto dünyasıyla oyun dünyası arasında bir köprü kurmuş ve yeni bir kazanç ortamı oluşturmuştur.

Merak edilen ve araştırılan metaverse coinleri hangileri sizler için derledik.

Decentraland (MANA)

Decentraland, Minecraft oyunundan esinlenerek kurulmuş ve metaverse tabanlı oluşturulmuş  ilk oyun projelerinden biridir. Bu proje ile ilişkili üç token bulunmakta. Bunlar; MANA, ESTATE ve LAND. Her biri, Decentraland ekonomisinin başka  alanları adına birlikte çalışır. Bununla birlikte bu platform, herhangi bir merkezi bulunmayan bağımsız bir kuruluş olarak bilinen Decentraland DAO vasıtasıyla kullanıcıları tarafından yönetilmektedir.

Enjin (ENJ)

Enjin, geliştiriciler için Ethereum blok zinciri aracılığıyla sanal ürünler tasarlama ve oluşturma yeteneği sunan bir yazılımdır. Bu oluşturulan ürünlerin yönetilmesi için de imkan verir. Buradaki amaç, Enjin’in pek çok farklı mülk üzerinde oyun içi öğelerin yönetimini sağlamak amacıyla blok zinciri teknolojisini kullanmasıdır. Bu şekilde, sanal oyunlardaki ürünlerin ve özel öğelerin transfer edilmesine engel olan uçuk ücretlerin ve bunu fırsat bilerek bu durumu kullanmaya çalışan dolandırıcıların önüne geçilebilecektir.

Axie Infinity  (AXS)

Axie Infinity, Pokemon’dan esinlenerek tasarlanan blockchain tabanına sahip bir savaş oyunudur. Oyunun yönetim tokeni AXS olarak adlandırılır. Oyun içerisinde Smooth Love Potion (SLP) adı verilen bir token daha mevcuttur. Axie oyunu, Ethereum blockchain’i aracılığıyla geliştirilmiştir. Axie adını taşıyan sanal hayvanlar, Pokemon’larla benzerlik gösteren eşsiz varlıklardır. Bunun yanında her biri Axie ERC-721 tabanlı birer NFT’dir.

The Sandbox (SAND)

Sandbox; oyuncularına paylaşım, dizayn ve oyun için öğeleri satabilme yetkisi veren, merkeziyetiz olan ve kullanıcılar tarafından yönetilen bir sanal dünyadır. Sandbox Metaverse Coin,  Blokzincir tabanlı bir sanal evrenlerden biridir. Ethereum Blokzinciri vasıtasıyla oluşturulmuş olan bir ERC-20 yardımcı program tokenıdır.

Oyuncular, NFT’ler şeklinde sanal varlıklar oluşturabilir ve bu varlıkları pazar yeri ve Game Maker kullanarak oyunlara entegre edebilir.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas, sanal bir oyun metaverse üzerinde bulunan devasa çoklu oyunculu  çevrimiçi bir oyundur. Unreal Engine 5 üzerine inşa edilmiş ve bu sayede oyun sinema kalitesiyle , gerçek zamanlı ortamlara sahip şekilde ilerliyor. Star Atlas, 2620’de ortaya çıkan, kaynak ve kontrol sahibi olmak amacıyla rekabet eden 3 büyük grubun mücadelesini konu alıyor. Bu mücadele, fütüristik bir bilim kurgu filmini andırıyor. Oyuncular Star Atlas Metaverse dünyasında karşılıklı değiştirilmez tokenlar (NFT’ler) oluşturabilir, alıp satabilir ve böylece gerçek dünyaya ait varlıklarının somutluğunu hissettiren bir olgunun keyfini çıkarabilirler.

Peki bu metaverse coinleri nereden alınır, nasıl alınır?

Kripto para borsalarının en çok bilinen ve güvenilen ismi Binance aynı zamanda büyük bir piyasadır. Yüksek işlem hacmine sahip bütün coinler Binance üzerinde listelenir.

Ayrıca gate.io borsası da metaverse coinleri için satış yapmaktadır. Bu yazımızdaki öneriler yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Yorum Yap

Yorum Yap