İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji haberleri
  3. Sony PlayStation 5 Özellikleri,Fiyatı Ve Tasarımı(Çıkış Tarihi 2020)
Trendlerdeki Yazı

Sony PlayStation 5 Özellikleri,Fiyatı Ve Tasarımı(Çıkış Tarihi 2020)

images

Sony son modelinden bu yana 7 yil geçti ve kullanıcılar artık yeni modeli beklemeye başladı ve yeni oyun konsollarina yönelmeye başladılar.Sony bu sene kullanıcılarının karşısına PlayStation 5 le çıkmaya hazırlanıyor peki özellikleri,fiyatı ve tasarımı nasıl olacak.Bütün bu soruların cevabı yazımızda!

Peki Sony PlayStation 5 nasıl olacak?Aslında 2015 den beri internete sızan görüntüler haricinde kimsenin bilmediği bir model bizleri bekliyor hadi gelin birlikte tahminlerimizi yapalım.

Sony PlayStation 5 Özellikleri

CES 2020 sırasında açıklama yapan PlayStation Genel Müdürü Jim Ryan, yeni konsolun sahip olacağı bazı özellikleri açıkladı.

Bunlardan ilki 3D Ses olarak öne çıkıyor. Bu teknoloji ile birlikte oyun oynarken oldukça gerçekçi deneyimler edinmemiz mümkün olacak. Yani bir anlamda kendinizi oyunun içerisinde gibi hissedebileceksiniz. Bir diğer özellik Titreşimli Adaftif Tetikleyici. Özellikle oyun içi geri bildirimlerde kontrolörle (bir diğer ismi ile DualShock ile) daha gerçekçi dönüşler almanız mümkün olacak. Fark ettiğimiz üzere her iki özelilk de temel olarak oyun deneyimini artırmak üzere tasarlanmış durumda.

Bununla birlikte Ultra Hızlı SSD cihazın içerisinde yer alacak. Bu özellikle geliştiriciler için oldukça önemli bir avantaj. Oyuncular için de daha hızlı yüklenme süresi ve mekanlar arası geçişte daha efektif bir sunum anlamına geliyor. Ayrıca Donanım Tabanlı Işın İzleme de açıklananan teknolojiler arasında yer alıyor.

Son olarak Ultra HD Blu-Ray desteği de resmi olarak açıklanan detaylar arasında bulunuyor. Bu da yüksek kaliteli oyunların hedeflendiğini açık bir şekilde bizlere göstermiş oluyor.

Yukarıda yazdığımız özellikler şirket yöneticilerinin paylaştığı bilgiler ışığında hazırlanmıştır.

İşlemci-AMD Ryzen 7nmZen2 mikromimarisinde 3.2GH 8 çekirdek/16 izlek

Grafik İşlemci: Radeon Navi – 8K grafik desteği ve 14.6 teraflops hesaplama gücü

Bellek: Toplam 24 GB (20 GB GDDR6 – 880 GB/S) ve (4 GB DDR4 işletim sistemi için)

Depolama: 2 TB Ultra Hızlı SSD

Şirket yetkilileri geçen günlerde verdiği bilgilerde dünyanın en hızlı oyun konsolu olacağını iddaa etmişti.

Sony PlayStation 5 Tasarımı

Tasarımla ilgili henüz sızan görüntüler olmasada şirket tasarımı çok iyi saklamayı basariyor.İnternette dolaşan bazı resimler olsada modelin henüz resmii bir görüntüsü yok.Yetkililer yeni logoyu da bizlerle paylaştı.Logo da extra yeni bir şey yok 5 sayısı haricinde.

Sony PlayStation 5 Logo

Sony PlayStation 5 Fiyat

Henüz fiyatla ilgili bir bilgi paylaşilmamiş olsada tahmini fiyat 5.500-7.000tl arasında olacağı yönünde.

Sony PlayStation 5 Çıkış Tarihi

Sony tarafından yapılan açıklamaları göz önüne aldığımızda modelin yaz aylarının başlarında tatil sezonunda çıkacağı konusunda.Ülkelere göre degişiklik göstermesi beklenebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap