İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Cevrimici-Kapatma-Nasil-Yapilir.jpg

WhatsApp akıllı telefonlar için geliştirilen platformalar arasında yer alan bir uygulamadır.  WhatsApp ile mesajlaşma yapabilir görüntülü ara ya da normal arama yaparak sevdikleriniz ile haberleşebilirsiniz. Ayrıca video, sesli ya da yazılı mesaj da gönderebilirsiniz. İnternet ile çalışabilen WhatsApp uygulaması gizlilik konusunda kullanıcılarına alternatifler sunmaktadır.  Bunlar içinde en çok merak edilen özelliği ise WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır, konu başlığı olmaktadır.

 WhatsApp Çevrimiçi Özelliği Nedir

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır

WhatsApp çevri içi ya da son görülme özelliği WhatsApp rehberinizde yer alan kişilerinizi en son ne zaman uygulamayı kullandığını gösteren bir özelliktir. Kişilerinizden birinin çevrimiçi olması kişinin telefonundaki WhatsApp uygulamasını ön planda açık olduğunu ve internette bağlı olduğunu ifade eder. Fakat bu durum her zaman o kişinin mesajları okuduğunu ifade etmektedir. Çevrimiçi özeliği kişilerin uygulamayı ne zaman kullandığını gösterir. Fakat bazı kişiler WhatsApp çevrimiçi özelliğini kapatmak ister. Bununla birlikte kişilerinizi sizin en son ne zaman WhatsApp kullandığınızı göremez. Gizliğinizi korumanın en etkili yollarından birisi olan WhatsApp çevrimiçi kapatma ya da sizin tercih ettiğiniz kişilerin görebileceği şekilde ayarlayarak WhatsApp son görülme özelliğinizi sınırlandırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır

 WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

   WhatsApp günümüzde sıklıkla kullanılan haberleşme uygulamalarından birisidir. Arkadaşlarınızla sohbet etmek, iş arkadaşlarınıza ya da okul arkadaşlarınıza belge göndermek aile üyelerinizle birlikte grup halinde konuşmak için   en çok WhatsApp uygulaması tercih edilmektedir. İnsan yaşantısında çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp çevrimiçi durumu göstermek ya da sınırlamak gibi pek çok özelliğine sahiptir. Fakat çevrimdışı olmanız gereken durumlar olabilir. Böyle bir durumda aşağıdaki basit adımları uygulayarak çevrimiçi özelliğinizi kapatabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gerekenler şunlardır

  • Öncelikle WhatsApp uygulamasına giriş yapın. Android işletim sistemli cihazlarda sağ üst, İPhone ‘de ise sağ alt köşesinde bulunan üç nokta işaretine basarak ayarlar menüsüne gidin.
  • Ayarlar menüsünde bulunan hesap sekmesine girin 
  • Daha sonra gizlilik sekmesine girin.
  • Gizlilik sekmesinde bulunan son görülme seçeneğine girin.
  • Burada tercih yapabileceğiniz 4 seçenek vardır.
  • Bu seçenekler arasında hiç kimse özeliğini seçerek WhatsApp çevrimiçi kapatma özelliğini aktifleştirmiş olursunuz. Bundan sonra da kişilerinizden hiç kimse sizin uygulama üzerinden ne zaman aktif olduğunuzu göremeyecektir.

WhatsApp Web Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

 WhatsApp uygulamasını masaüstü bilgisayarınızdan kullanıyorsanız eğer bunu için böyle bir özelliği izin verilmemektedir. Fakat WhatsApp web çevrimiçi kapatma özelliğini kullanmak için bazı Chrome eklentileri vardır. Bu eklentileri web mağazasından tarayıcınıza yükleyin daha sonra bu uzantıya tıklayarak, WhatsApp web uygulamasına giriş yapın. Durumun hemen yanında bulunana gizlilik menüsünden Don’t send last seen updates seçeneğine girerek WhatsApp web çevrimiçi kapatma özelliğini aktifleştirmiş olursunuz. 

Yorum Yap

Yorum Yap