İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Youtube Oynatma Kimliği Hatası
Trendlerdeki Yazı

Youtube Oynatma Kimliği Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/05/youtube.jpg

Youtube oynatma kimliği hatası, son zamanlarda kullanıcıların karşılaştığı en sık hatalar arasında yer alır. Bu hatalar genelde bir hata kodu ile ekranda belirirler ve çözüm yolları bu hata kodlarına göre aranır. Bazı cihaz ya da platformlarda ise hata kodu yerine “youtube bir hata ile karşılaştı” gibi uyarılar verebilir.

Youtube kimlik hatası sorunlarını aşağıdaki önerileri uygulayarak çözümlemek mümkündür.

Youtube Oynatma Kimliği Hatası Çözümü

Tarayıcı Önbelliğini Sıfırlayın

Gerek mobil cihazlarda gerek windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda tarayıcıların önbelleklerinde çok fazla veri saklamasından kaynaklı youtube oynatma kimliği hatası alınabilir. Cihazlarda hangi tarayıcı kullanılıyorsa, kullanılan tarayıcının önbelleğine erişilerek önbelleği temizlemek gerekir. Örneğin: Chrome tarayıcılarda; sağ köşedeki dikey üç nokta sekmesine tıklandıktan sonra sırasıyla Ayarlar – Gizlilik ve Güvenlik – Tarama Verilerini Temizle bölümüne gelinir ve bu bölümden önbellek, çerezler vs silinebilir. Tarayıcı önbelleği ve çerezleri silindikten sonra cihaz kapatılıp tekrar açılmalıdır.

Ağ Ayarlarının Doğruluğundan Emin Olun

Youtube oynatma hatası sorununun en olası nedenlerinden biri de cihazların yanlış ağ ayarlarıdır. Bu ayarların nasıl doğru yapılacağı Windows, Android ve İOS işletim sistemlerine göre değişkenlik gösteririr.

Windows için: Denetim masası (masaüstünde yoksa başlat – arama kısmından denetim masası yazarak aratınız) – Ağ ve İnternet – Ağ ve paylaşım Merkezi – Wifi adı (internete bağlanılan ağın adı)  adımları takip edildikten sonra beliren küçük pencerede “Özellikler” bölümüne tıklanır.

Burada İnternet Protocol Version 6 yazan kısmın yanındaki kutu aktif ise pasif konuma getirilir. Daha sonra İnternet Protocol Version 4  yazan kısmın üzerinde çift tıklanır. Burada pencerede beliren “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan”  kısma aktif bir Dns adresi girilmelidir. (Genelde 8.8.8.8 – 8.8.4.4 tercih edilir)

Android ve İOS için: Ana menüde Ayarlar – Ağ Ayarları bölümünden bağlı bulunan wifi ismi seçilir. Daha sonra “Gelişmiş Ayarlar” bölümünden yeni Dns adresleri girilir ve cihaz yeniden başlatılır.

Tarayıcı Eklentilerini Gözden Geçirin

Tarayıcı eklentileri çoğu zaman birçok konuda pratik çözümler sunduğu için onları kullanmayı seviyoruz ancak bazen çeşitli hatalara da neden olabiliyorlar. Neden oldukları hatalardan biri de youtube oynatma kimliği hatası… Özellikle internet reklamlarını kapatmaya yarayan adblock gibi eklentiler bir numaralı olağan şüpheli konumundalar.

Bu tarz bir sorunla karşılaşan kullanıcıların tarayıcı eklentilerini bir süre kapatarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmeleri tavsiye edilir.

Diğer Faktörler

Saat ve zaman ayarlarının güncel olmadığı durumlarda da youtube oynatma hatası verebilir. Bunun dışında, mobil cihazlara yüklenen youtube apk’sı güncel olmayabilir…

Yorum Yap

Yorum Yap