İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. 0xc00007b hatası çözümü nedir?
Trendlerdeki Yazı

0xc00007b hatası çözümü nedir?

897cb6ad0c5801cfc54f8e262a741fdf

0xc00007b hatası genelde PC de ortaya çıkan bu sorun birçok kullanıcının karşısına çıkabiliyor. Bu hata birçok sebepten kaynaklanıyor ve kullanıcıları çok fazla meşgul ediyor. Peki, bu hatanın çözümü nedir? Gelin birlikte bakalım.

0xc00007b hatası nedir?

Bu hata geçersiz bir görsel formatın olmadığını gösteren hatalardan birisidir. Genelde sistem dosyalarının bozuk ve eksik olmasından kaynaklanır.

Bilinen en önemli sebebi ise ekran kartlarında bulunan sürücülerdir. Bunların yanı sıra 0xc00007b hatası almanızın bazı yolları da mevcuttur. Biz sizler için bu sebepleri derledik.

İşte hataya sebep olan o nedenler

1-) Bilgisayarı başlat bölgesinden değil de direk açma kapama tuşuna basarak kapatma

2-) Dosyaları denetim masasından değil direk silme yapmanız.

3-) Net Framework ve DirectX uygulamalarının güncellenmemesi

0xc00007b hatası çözümü nedir?

Genelde Windows işletim sisteminde meydana gelen bu hatanın bazı çözüm yolları bulunuyor. 0xc00007b hatası çözümü için bazı yöntemleri sizlere teker teker açıklayacağız.

Yöntem 1

Bu hatayı aldığınızda hatayı aldığınız uygulamayı yönetici olarak çalıştırın. Bu hatanızı çözebilir. Bunu yapmak için ise şu yolu deneyin. Oyun masaüstünde ise oyunun üstüne sağ tıklayıp Dosya konumunu açın. Açılan yeni pencerede oyunun kurulu olduğu dosyalar yer alacak. Siz oyunun ismi ve yanında exe (csgo.exe gibi) yazan  dosyayı bulup sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır butonunu bulun. Daha sonra ona basın ve Evet seçeneğini tıklayın. Hata vermezse oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Yine hata verirse diğer yöntemi deneyin.

Yöntem 2

Bir diğer yöntem de uyumluluk sorunudur. Bunu ayarlamanız gerekiyor. Bunu yapmak için oyunun bulunduğu klasöre gidin ve oyunun üzerine gelip sağ tıklayın. Daha sonra en altta bulunan özellikler butonuna tıklayın. Açılan pencerede uyumluluk modu kısmı var. Oraya gelin ve bu modu aktif edin. İlk önce Windows 7’yi seçin ve uygula deyin. Oyuna girmeyi deneyin. Olmazsa sırası ile orada bulunan işletim sistemlerini deneyin. Mutlaka birisi oyunu açacaktır.

Yöntem 3

Hata hala düzelmedi ise az önce de dediğimiz gibi bazı sürücüleri güncellemeniz gerekiyor. Bu hata için güncellemeniz gereken sürücüler Ekran kartı, DirectX ve .Net Framework’ dür.  Güncellemeleri tamamladıktan sonra bilgisayarı kapatıp açın ve tekrar deneyin.

Yorum Yap

Yorum Yap