İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun haberleri ve yardım
 3. PUBG Mobile Yana Eğilme Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

PUBG Mobile Yana Eğilme Nasıl Yapılır?

s-fda377a2fe8d145de878dcdefe5871dcf6d44306

PUBG Mobile oldukça popüler bir oyundur. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcının severek oynadığı oyunda bazı özellikler mevcuttur. Her geçen gün geliştirilen battle royale oyunu PUBG Mobile oyuncu sayısını da bir hayli arttırmış durumda. Oyuncularına daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için geliştiriciler gece gündüz çalışmalarına devam ediyorlar. Yeni yılda kullanıcıları birbirinden farklı özellik ve etkinlik bekliyor. Bu yazımızda PUBG Mobile yana eğilme nasıl yapılır sizlere yardımcı olacağız.

Yana eğilme özelliği rakipleriniz karşısında avantajlı bir hale getirir oyuncuları. Yana eğilme sayesinde ağaç, kaya gibi büyük nesnelerin arkasından saklanarak ateş etmenize yardımcı olur. Bu sayede kendinizi koruyarak ateş etmiş olursunuz. Bu özelliği iyi bir şekilde kullanabilirseniz rakipleriniz karşısında oldukça avantajlı hale getirecektir. Bu özellik sayesinde ölme oranınız azalmış olacaktır.

PUBG Mobile Yana Eğilme Nasıl Açılır?

Oyuna girdiğinizde yana eğilme özelliği kullanıcıların karşısına kapalı olarak çıkmaktadır. Bu ayarları özelleştirmek isteyen oyuncular ayarlara giderek bu özelliği aktifleştirebilirler. PUBG Mobile yana eğilme nasıl açılır? Aktifleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Oyuna giriş yaparak ayarlara tıklayın.
 • Ayarlara giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan kategorilerinden Genel’ e tıklayınız.
 • Açılan pencerede Dikiz ve Ateş seçeneği yer alır. Bu ifadenin yanında kapat ve etkinleştir seçenekleri bulunur.
 • Etkinleştire tıklayarak özelliği açabilirsiniz.

PUBG Mobile yana eğilme özelliği artık aktiftir. Maç sırasında bu özellik ekranınızda görünecektir, yana eğilme özelliğini kendi isteğinize göre özelleştirebilirsiniz. Yana eğilme özelliğini açtıktan sonra ekranınızda birden çok fonksiyon görünebilir ve bu oyuncuları rahatsız edebilir. Bu tuşları özelleştirmek ve yerlerini değiştirmek çok kolaydır. PUBG Mobile yana eğilme ayarları yapmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları uygulayabilirler.

 • Oyuna giriş yapın ve ayarlara girin.
 • Ayarlara girdikten sonra sağ tarafta bulunan Kontroller bölümüne gidin.
 • Kontroller bölümünden özelleştir’ e tıklayın.
 • Özelleştirme butonuna tıkladıktan sonra ekranınızda kullanacağınız bütün fonksiyon tuşları görünür. Bu tuşları istediğiniz yere taşıyabilir ve boyutlarını değiştirebilirsiniz.
 • Özelleştirmenizi yaptıktan sonra kaydet butonuna tıklayarak tuşlarınızı aktifleştirebilirsiniz.

Ayarları yapmakta zorlanan kullanıcılar bizlere yorum kısmından yazarak destek alabilirler. İyi Oyunlar…

Yorum Yap

Yorum Yap