İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Brawl Stars En İyi Savaşçılar Rehberi-2020
Trendlerdeki Yazı

Brawl Stars En İyi Savaşçılar Rehberi-2020

Brawl Stars karakterler

Popüler oyunlar arasında olan Brawl Star her geçen gün hayran kitlesini arttırıyor. Savaş meydanlarında kullanabileceğiniz 22 adet birbirinden farklı özelliklere sahip savaşçıyı bünyesinde barındırıyor. Peki  oyundaki en iyi savaşçılar hangileri? Takımınızda mutlaka olması gereken savaşçılar hangileri?. Sizin için bu yazımızda savaş meydanında rakiplerinizin önünde olacağınız savaşçıları nasıl seçeceğinize gelin birlikte  bakalım.

Savaşçı Yetenekleri ve Temel Özellikleri

Öncelikle savaşçı özelliklerinin ne anlama geldiğini öğrenelim.

1. Sağlık(Health): Oyundaki karakterimizin sağlık puanını gösterir. Sağlığımız ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.

2. Saldırı(Attack): Karakterimizin normal saldırısının rakibe ne kadar hasar verdiğini gösterir. Her savaşçımız silahını tekrar yüklemeden önce üç kez normal saldırısını kullanabilmektedir.

3. Süper: Karakterimizin süper saldırısının ne kadar etkili olduğunu ve verdiği hasar değerini gösterir.

4. Yıldız Gücü: karakteriniz seviye 9 olduktan sonra yeni bir yetenek daha kullanmaya başlıya bilir. Yıldız gücünü  kullanmak için seviye 9 olmanız gereklidir.

5. Güç Seviyesi: Eğer karakterimizin seviyesini yükseltirseniz, diğer  temel özellikleri de yükselmeye başlar. Bu yükselme standart seviye yükseltilmesidir ve her defasında güç puanları kullanmanız gerekir.

6. Rütbe: Oyun sırasında karakterinizin kazandığı maç sayısına göre belirlenen rütbe seviyesidir. Karakteriniz maç kazandıkça otomatik olarak artar. Her rütbe puanında  10 adet jeton kazanırsınız. Bu jetonlar sayesinde  savaş kutularını açabilirsiniz.

Karakterlerin Rolleri

Bunların ne anlama geldiğini bilmiyorsanız öncelikle karakterlerin üstlenebileceği rolleri anlamamız gerekiyor. Brawl Stars bir aksiyon oyunudur, ancak RPG özelliklerini kullanıyor. Yani, savaşçılar üç temel rol üstleniyor. Bunlar tank, şifacı ve hasar veren olarak ayrılıyor. Açıklamak gerekirse sırasıyla:

Tank: Sağlık puanları bakımından yüksek olup saldırı güçleri düşük karakterlerdir. Uzun süre hayatta kalabilmeyi başarabilirler. Brawl Stars, oyunda bu karakterlere ağır siklet adını vermiştir. Yeni başlayan oyuncular için en iyi karakterlerdir.

Şifacı: Saldırı ve Sağlık puanı bakımından düşük karakterlerdir. Süper yetenekleri sayesinde takım arkadaşlarını iyileştirirler. Saldırı amaçlı kullanılırsa çabuk ölürler.

Hasar Veren: Bu karakterler ise sağlık puanları düşük olup saldırı puanları yüksektir. En erken sürede en çok hasar vermek için bu sınıf karakterleri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda role göre tüm savaşçıların listesini hazırladık.

ROLSAVAŞÇI ADI
TANKBull, El Primo, Darryll, Frank
ŞİFACIPoco, Pam
HASAR VEREN(YAKIN)Nita, Mortis, Tara, Crow, Leon
HASAR VEREN(UZAK)Shelly, Colt, Jessie, Brock, Dynamike, Bo, Barley, Ricochet, Penny, Piper, Spike
Role göre tüm savaşçılar listesi

En İyi Savaşçıları Seç

İşte geldik en önemli hususa, her konuda en iyisi olan bir savaşçı olmadığı ve her karakter farklı bir oyun tarzında ve takım dizilimine hitap ediyor olması, en iyi savaşçıyı kendimizin belirleyeceği anlamına geliyor. Savaşçı karakterimizi en iyi şekilde kullana bildikten sonra her karakterimiz bizi zafere götürücektir.

Yorum Yap

Yorum Yap