İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Valorant Karakter Özellikleri
Trendlerdeki Yazı

Valorant Karakter Özellikleri

valorant

VALORANT KARAKTERLERİ

Riot Games’in birkaç ay önce kapalı betasını sunduğu, haziran ayının başında ise açık sürümünü piyasaya çıkardığı FPS oyunu Valorant, çıktığı ilk günden bu yana milyonlarca oyuncu tarafından deneyimlenmeyi başarmıştır. Bu süreç içerisinde merak edilen en önemli konulardan biri de Valorant oyununda yer alan karakterlerin özellikleri olmuştur. Bizde bu yazımızda sizin için her bir ajanın özelliklerini derledik.

1) Jett (Düellocu)

Dünyaya geldiği yer olan Güney Kore’yi en iyi temsil eden bıçak oyunlarına ve çevik hareketlere sahiptir. Darbelerden kaçması, oyun içerisinde en fazla göze çarpan özelliğidir. Çatışmalar sırasında üstünlüğü büyün oranda ortaya çıkar ve rakipleri neler olduğunu anlamaya fırsat bulamadan bıçak darbelerine maruz kalır.

2 )Raze ( Düellocu)

Oyun içerisinde göz dolduran özelliklere sahip olan Raze, devasa silahlara sahip bir Brezilyalıdır. Oyun tarzı nedeniyle en kuytu köşelerde saklanan rakipleri için bile tehdit oluşturmakta, en dar bölgeleri bile bombardımana tutabilmektedir.

3 )Breach (Öncü)

İnsan dışı varlıklara özel güçlerle donatılmış İsviçre asıllı Breach, düşmanlar için korkulu rüya olabilecek sert ve kitlene bilir bir kinetik enerji dalgalanması yollaya bilmektedir. Kinetik silahtan çıkan darbe etkisi ve sarsıcılık, oyunun kaderini takımının yönüne çevirebilecek kadar güçlü donatılmıştır.

4) Omen (Kontrol Uzmanı)

İnsan ve yaratık gölgelerinin içerisinde yaşamını sürdüren Omen, bir hayalet savaşçı rolündedir. Savaş alanının tümüne hakim olan bir paranoya ile düşmanlarını damarlarında dolaşacak bir paranoya ile sarsmakta ve rakipleri ne olduğunu anlamadan katledilmektedir.

5) Brimstone (Kontrol Uzmanı)

Ana vatanı Amerika olan Brimstone, oyun içerisinde rakiplerinin arasına yolladığı hava araçları ile ünlüdür. Rakiplerine karşı görüş özelliğiyle her daim 1-0 önde olmakta ve savaş alanında eşsiz bir kumandan görevini üstlenmektedir.

6) Phoenix (Düellocu)

Ana vatanı İngiltere olan Phoenix, yıldızlar tarafından sunulan güçlerini, muharebe alanının tümüne yaya bilmekte ve rakiplerini alevlerle yakabilmektedir. Arkasında herhangi bir destek olmasa dahi, savaş alanlarında her zaman bir adım öne atılır, savaşmak için her şeyini ortaya koyar.

 7) Sage (Gözcü)

Çinli karakter olan Sage, savaş alanında takımını güvende tutması ile ün yapmış bir karakterdir. Katledilen birimleri hayata geri döndürmesi ve tehditkar saldırıları defetme’si, oyun içerisinde öne çıkan en önemli özelliklerindendir.

8) Sova (Öncü)

Rusya’nın en hırçın vadilerinde eğitim alan Sova, düşmanlarını keskin aletleriyle takip eder ve onları yok edene kadar peşlerini bırakmaz. En önemli özellikleri arasında yer alan özel oku, rakiplerinin asla kaçamayacağı özel bir silah olarak karşımıza çıkmaktadır.

9) Vıper (Kontrol Uzmanı)

Daha önceleri Amerika’da kimya işleriyle uğraşan Viper, geliştirdiği kimyasal silahlarla muharebe alanının tozunu attırabilmektedir. Rakiplerini önce zekasıyla, daha sonra zehriyle etkisi altına alabilmektedir.

10) Cypher (Gözcü)

Faslı bilge Cypher, kendi geliştirmiş olduğu takip sistemi ile rakiplerinin her hareketini gözleme özelliğine sahiptir. Anlayacağınız rakip takımda Cypher varsa attığınız her adımdan haberi olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

11) Reyna (Düellocu)

Meksika’nın en tehlikeli mahallelerinde büyümüş olan Reyna, karşılaştığı düşmanlarını tek yakaladığında adeta ezerek skor almayı başarabilmektedir. Saf beceriye sahip olan özellikleri, onu savaş arenasında ciddi bir tehdit unsuru haline getirmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap