1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Valorant Ekran Ayarları
Trendlerdeki Yazı

Valorant Ekran Ayarları

valorant-cikis-tarihi-belli-oldu

Valorant Ekran Ayarları

Riot Games şirketinin en son geliştirdiği ve haziran ayında piyasaya sürdüğü FPS oyunu olan Valorant, çıktığı ilk günden beri oldukça sevilmiş ve şimdiden milyonlarca aktif oyuncuya ulaşabilmeyi başarmıştır. Bu süreç içerisinde en çok araştırılan konulardan biri de oyun içi ekran ayarlarının nasıl olması gerektiğidir. Bizde bu yazımızda sizin için oyun deneyiminizi geliştirecek en iyi ekran ayarlarını inceledik.

Valorant FPS Arttıran Ekran Ayarı

 FPS arttırılması için uyulması gereken ilk adımlardan biri, bilgisayarınız ne kadar üst düzey olursa olsun grafik ayarlarını her daim en azami seviyelerde tutmaktadır. Çünkü saniye başına en kaliteli oyun deneyimi, bu özellik sayesinde alınmaktadır. Ayrıca profesyonel FPS oyuncularının da bu ekran ayarlarını kullandığını unutmamak gerekmektedir.

Valorant AMD Radeon Ekran Ayarları

AMD Radeon programının denetim masası açılarak çıkan seçeneklerden ‘’Oyun’’ bölümüne tıklanmalıdır. Daha sonra ‘Tüm Grafikler’’ seçeneğine ulaşılması gerekmektedir. Sırasıyla, Kenar Yumuşatma bölümünü 2x, Anizotropik Filtreleme seçeneğini Açık, ayrıca aynı özelliğin seviyesinin 2x, Doku Filtreleme Hassasiyeti 2x, Dikey Yenileme Özelliği Kapalı ve Mozaikleşme Durumu 32x olarak belirlenmeli ve ekran ayarları bu şekilde kaydedilmelidir.

Oyun İçerisinde Önerilen Ekran Özellikleri

Tüm kullanıcılar açısından değişiklik gösteren oyun içi ekran ayarları, Valorant oyunundan en iyi performansı alabilmek için önerilen en uygun ayarlara çekilmelidir. Tüm profesyonel oyuncular tarafından oyun severlere önerilen en temel oyun içi ekran özelliği, FPS’i kısıtla özelliğinin her daim ‘’Kapalı’’ tutulmasıdır. Bu sayede FPS açısından hiçbir kısıtlama yaşanmamakta ve bilgisayarınızın size sunduğu en kaliteli özelliklere ulaşabilirsiniz. Son olarak ekran çözünürlüğünün ve oyun içi görüntü boyutunun, bilgisayarınıza en uygun şekilde ayarlanmasının, oyun içi en iyi deneyimi yaşayabilmek için gerekli olduğunu da unutmamak gerekir.

Yorum Yap

Yorum Yap