İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji haberleri
  3. ASUS ROG Phone III ve ZenFone 7 Çıkış Tarihi Belli Oldu
Trendlerdeki Yazı

ASUS ROG Phone III ve ZenFone 7 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Qualcomm akıllı telefonlarda kullanılan işlemciler söz konusu olduğunda akla ilk gelen markadır. Firma, her geçen gün kendini geliştirerek daha hızlı ve güçlü işlemci modelleri sunmaktadır.

b4b391d500a0bf233f24b7239250fbbd

ASUS markasının uzun zamandır beklenen iki amiral gemisi modelinin çıkış tarihi nihayet netlik kazandı. Kullanıcıların epey merak ettiği ROG Phone III ve ZenFone 7 telefonlarının bu haziranda satışa sunulacağı duyuruldu. Telefonların donanımsal özelliklerinin nasıl olacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak her iki cihaz da işlemci açısından epey iddialı olacak.

Snapdragon 865 SoC İşlemcili ROG Phone III ve ZenFone 7

Qualcomm akıllı telefonlarda kullanılan işlemciler söz konusu olduğunda akla ilk gelen markadır. Firma, her geçen gün kendini geliştirerek daha hızlı ve güçlü işlemci modelleri sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de 2019’un sonlarına doğru duyurulan Snapdragon 865SoC modelidir. Daha yaygın olarak kullanılmaya başlamadan tüm dikkatleri üzerine çeken bu işlemci, özellikle de performans açısından oldukça başarılı

Bir önceki sürüm Snapdragon 865’e göre yeni modelde %20 performans artışı bekleniyor. Ayrıca işlemci gücü de %25 artırılmış durumda. Performans artışının yanında üretimde yararlanılan 7nm teknolojisi %35 daha az güç tüketilmesini sağlıyor. 5G’nin telefonlara gelmesiyle birlikte bu işlemci daha hızlı ve güçlü internetle de entegre olacak.

İşlemciyi şimdiye dek OnePlus 8, OPPO Find X2, Realme X50 Pro, Mi 10, iQOO 3 serileri kullandı. Bu işlemciyle piyasaya sürülen telefonlardan ikisi de ROG Phone III ve ZenFone 7 olacak. Yakın gelecekte bu Snapdragon 865SoC ile piyasaya sürülen daha çok model görmek mümkün olacak

ROG Phone III ve ZenFone 7 Haziranda Çıkıyor

Yeni amiral gemilerinin Haziran, en geç Temmuz gibi satışa çıkması bekleniyor. Ancak firma hala daha modellerle ilgili teknik detaylar konusunda bir açıklama yapmış değil. Sadece 8GB RAM yer alacağına dair söylentiler mevcut.

Marka, ASUS akıllı telefon satışlarının 2020 yılı içerisinde %30 ila %50 arasında artmasını bekliyor. Telefonların bilgisayarların yerini almaya başlamasıyla artık daha çok sayıda insan online oyunlar için telefonları tercih ediyor. Bu da amiral gemilerine olan ilgiyi artırıyor. Ayrıca ASUS’un yüksek kalite, düşük fiyat politikası da tüketicileri etkiliyor. Dolayısıyla ROG Phone III ve ZenFone 7 modellerinin de uygun fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap