İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Content Cluster Cloud Hatası
Trendlerdeki Yazı

Content Cluster Cloud Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/05/dssgdf.png

Evimize akıllı televizyonların girmesi bizim için büyük bir konfor sağlıyor. Akıllı televizyonlarımız sayesinde internete giriş yapabiliyor, birçok uygulama üzerinden videolar, filmler, diziler seyredebiliyoruz. Akıllı televizyonların bu avantajları onları oldukça cazip hale getiriyor. Ancak akıllı televizyonların bu cazip özelliklerini örtüleyen bazı sistematik hatalar da bulunuyor. Bu hatalar kullanıcılar için oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu yazımızda kullanıcıların karşısına çıkan bu hatalardan birini ele alacağız. Bu yazımızda ele alacağımız hata “Content Clusters Cloud Hatası”. Bu hatayla karşılaşan kullanıcılar internette bu sorun için “Content Clusters Cloud Hatası, Content Cluster Cloud Hatası, Content Clusters Cloud” şeklinde aramalar yapıyor. Bu yazımızda “Content Cluster Cloud Hatası” nı inceleyeceğiz ve bu sorunun çözümünü anlatacağız.

Content Cluster Cloud Hatası Nedir?

Content Cluster Cloud Hatası, Sony TV, Vestel TV, Arçelik TV, Sony TV, Samsung TV, Toshiba TV ve LG TV gibi televizyonlarda kullanıcının karşısına çıkabilen bir sorun. Sony Android TV kullanan kullanıcılar ise Content Cluster Cloud Hatası ile daha sık karşılaşıyor. Anlamı “İçerik Kümeleri Bulutu” hatası olan bu hatanın çözümü kullanıcılar için oldukça önemli yer tutuyor. Bu sorunun çözümü için kullanıcıların izlemesin gereken bir çözüm yolu mevcut. Birkaç basit aşamayı gerçekleştirerek siz de televizyonunuzdaki bu hatayı çözümleyebileceksiniz. Yazımızın bir sonraki kısmında “Content Clusters Cloud Hatası, Content Cluster Cloud Hatası, Content Clusters Cloud” gibi aramalarla aranan hatanın çözümüne değineceğiz. Content Cluster Cloud hatası nasıl çözülür merak ediyorsanız bir sonraki bölümü okuyunuz.

Content Cluster Cloud Hatası Nasıl Çözülür?

Sorunun çözümü oldukça basittir. Ancak çözüm yolu televizyon markasından, markaya; modelden modele değişiklik gösterdiğinden sizin televizyonunuza uygun çözüm yolunu bulmak için biraz uğraşmanız gerekebilir. Content Cluster Cloud sorununun çözümü televizyonunuzdaki “HBB TV” seçeneğini “KAPALI” hale getirmektir. Peki “HBB TV” seçeneğine nasıl ulaşılır? Biraz önce de belirttiğimiz gibi bu seçenek farklı TV ve modellerde farklı yerlerde bulunmaktadır. Öncelikle “Sony Android TV”ler için izlenmesi gereken yol haritasını paylaşalım:

Öncelikle televizyonunuzun “Ayarlar” bölümünü açınız. Buradan “Kanal Ayarları” bölümüne giriniz. Daha sonra “digital kurulum” bölümündeki “etkileşimli uygulama ayarı” sekmesinden bu ayarı kapatabilirsiniz. Böylelikle sorunu çözebilirsiniz.

Eğer bir Philips Android TV’niz varsa ise şu adımları izleyiniz:

Öncelikle “Ev (Home) tuşuna” basınız. Daha sonra sırasıyla “Kurulum, TV Ayarları, Genel Ayarlar, HBB TV” bölümlerine giriniz ve “HBB TV” seçeneğini “KAPALI” moda getiriniz.

Başka modeller içinse “Ayarlar (Setup) Tuşu, Tüm Ayarlar, Genel Ayarlar, Gelişmiş, HBB TV” şeklinde ilerleyen yol haritasına uyunuz ve “HBB TV” seçeneğini kapalı hale getiriniz.

Eğer başka bir marka televizyon kullanıyorsanız Ayarlar bölümünden “HBB TV” bölümüne ulaşmaya çalışın ve “HBB TV” seçeneğini inaktif hale getirin.

Yorum Yap

Yorum Yap