İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. discord kernel32.dll hatası
Trendlerdeki Yazı

discord kernel32.dll hatası

Discord

Alınan bu hata genelde bilgisayarınıza kurulacak olan bir uygulamadan kaynaklanır. Uygulamanın adı ise Discoard’dur. Bu uygulama oyun oynayan kişilerin sıklıkla kullandığı oyun içinde kişilerin sesli ve yazılı olarak chat yapmasına olanak verir.

Bu hata genelde Windows 8 ve 7 işletim sistemlerinde alınır. Windows 10 işletim sisteminde ise nadiren ortaya çıkar. Her ne kadar yüklenen bu uygulamalarda bir hatayla karşılaşmamak için Windows işletim sistemlerini güncellese de maalesef bu bazen işe yaramıyor. Biz bu hataları almaya devam ediyoruz. Peki, Discord Kernel32.dll hatası çözümü nedir? Bu hata ile karşılaşırsak ne yapmalıyız? Bu yazımızda sizlere bu hatanın çözüm yollarını sunacağız.

Discord Kernel32.dll Hatası Çözümü

Yöntem 1

Discord Kernel32.dll hatası çözümü için yapılacak ilk iş size vereceğimiz linki tıklayıp Discord dosyasını bilgisayarınıza indirmektir. Biz aşağıda o linki sizlerle paylaşacağız.

Linke gitmek için tıklayınız.

Bu linke tıklayıp dosyayı bilgisayarda istediğiniz bir konuma indirin. İndirme işlemi bittikten sonra dosyanın rar dosyası olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden dosyayı rar dosyasından masaüstüne çıkarın. Daha sonra dosyayı açın. Dosyanın içerisinde Update yazan bir dosya bulacaksınız. Bu dosyayı bulun ve onu yönetici olarak çalıştırın. İşlemler bittikten sonra karşınıza bir yazı çıkacak. Bu yazı “Discord içinden çıkartılan bazı dosyalar değiştirildi veya yeni dosyalar oluşturuldu. Bunu arşive yerleştirmek istiyor musunuz?” Buna Evet deyip geçin. Yapacağınız bütün işlem bu kadar. Bundan sonra bilgisayarınıza Discord uygulamasının yeni versiyonu gelecektir. Artık eski versiyonunu bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Bu işlemlerin hepsini yaptıktan sonra klasörün içerisinde bulunan App klasörünün içerisindeki Discord.exe uygulamasını çalıştırın. Yükleme işlemi bittikten sonra artık uygulamadan bir hata almayacaksınız. Uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yöntem 2

Bir diğer yol ise dll dosyasını kendiniz indirip oyunun kurulu olduğu dizinin içine atmaktır. Bunu yapmak için tr.dll-files.com sitesine girmeniz gerekiyor. Bu siteye girdikten sonra orada bulunan arama butonuna Kernel32.dll yazın ve aratın. Daha sonra bulunan sonuçlardan en güncel olanı bilgisayarınıza indirin. İndirme işlemi bittikten sonra rar dosyasında olan dosyayı masaüstüne çıkartın. Bu dosyayı uygulamanın kurulu olduğu dizine atın ve uygulamanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Yorum Yap

Yorum Yap