İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Valorant kayıt nasıl olunur?
Trendlerdeki Yazı

Valorant kayıt nasıl olunur?

Valorant-Review-Spieletest-Test-

Oyun piyasasına hızlı giriş yapan oyunlardan olan ve çok sevilen oyuna kayıt yapmak isteyen kullanıcılarımız için Valorant kayıt nasıl olunur? Başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Riot Games’in yapımcılığını üstlendiği Valorant, 5’e 5 oynanan bir FPS oyunudur. Oyunda; Bind, Haven, Ascent, Split ve son eklenen Icebox ile birlikte toplam 5 harita vardır. Her haritada belirli spike (bomba) kurma bölgeleri bulunur ve hücum tarafındaki takımın amacı bu bölgelere bombayı yerleştirerek patlamasını sağlamaktır. Savunma tarafı ise adından da anlaşılacağı üzere bu alanlara rakip takımın bombayı kurmasını engellemeye çalışır, şayet bomba kurulursa da imha etmelidir.

Valorant’ta diğer FPS oyunlarının aksine kendine has özellikleri bulunan toplam 13 karakter vardır ve seçeceğiniz karakterin taktiksel meziyetleriyle takımınızı zafere taşıyabilirsiniz.

Bunların yanı sıra oyunda rütbeleme sistemi vardır. Rekabete Dayalı modunda oynadığınız maçlardaki performansınıza ve aldığınız galibiyetlere bağlı rütbe yükselirsiniz fakat aksi durum da geçerlidir. Bazen iyi oynamanız yeterli olmayabilir aynı zamanda maçı kazanmak zorundasınız. Oyunda sırasıyla; Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ölümsüzlük ve en yüksek kademe olan Radyant rütbeleri vardır. Bu rütbeler de kendi içinde 1,2,3 olmak üzere sıralanır. En yüksek yani sonraki kademeye en yakın rütbe 3’tür. Örneğin Demir 3 rütbesinden yükselirseniz Bronz 1 olursunuz.

Oyunda; Derecesiz, Rekabete Dayalı, Spike’a Hücum, Ölüm Kalım Savaşı ve Özel Oyun olmak üzere 5 farklı oyun modu vardır. Bu modlardan kısaca bahsedecek olursak:

  • Derecesiz

Derecesiz modunda rütbeniz düşmeden standart maç oynayabilirsiniz ve derecelide olanın aksine oynadığınız kişilerin rütbesi farketmez ve her rütbeden oyuncularla karşılaşabilirsiniz. Maç 13’te biter.

  • Rekabete Dayalı

Diğer deyişle dereceli modunda rütbenizi yükseltmek adına savaşırsınız. Standart maçtan farkı rütbe maçı olmasıdır ve kendi rütbenize yakın kademelerle eşleştirilirsiniz. Maç 13’te biter fakat 12-12 gibi beraberlik durumlarında her iki tarafa da karşılaşmayı berabere bitirmek veya devam ettirmek için bir oylama yapılır. Oylama sonucu devam çıkarsa 2’şer maç daha eklenir.

  • Spike’a Hücum

Takımlar 2 hücum ve 2 savunma maçlarına çıkar. 4 galibiyete ilk ulaşan takım kazanır.

  • Ölüm Kalım Savaşı

14 oyuncu tek haritada birbirine karşı savaşır ve 40 öldürmeye ilk ulaşan kazanır. Maç 9 dakikadır.

  • Özel Oyun

Arkadaşlarınızla birlikte özel maçlar ayarlamaya yarayan moddur.

Valorant Nasıl Kayıt Olunur?

Tek yapmanız gereken Riot Games’in Valorant internet sitesine girip yeni hesap oluşturmak. Sonrasında aynı siteden oyunu ücretsiz indirerek belirlemiş olduğunuz şifrenizle oyuna giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap