İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Fifa23 Directx Hatası
Trendlerdeki Yazı

Fifa23 Directx Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/10/Fifa-23-Directx-Hatasi.jpg

Fifa 23 Directx Hatası, Fifa 23 oyunu oynayanlar, oyun çalıştırıldıktan sonra Directx Error sorunuyla karşılaşmaktadırlar. Bu sorun nedeniyle oyuna erişim sağlanamaz. Fifa 23 Directx hatası, grafik kartının güncel olmadığı için meydana gelmektedir. Fakat sadece bu sorundan olamaz. Birçok sorunda meydana gelebilir. Directx, bir çok oyunun donanımla iletişim halinde olmasına yardımcı olmak için standart bir Windows yazılımı olmaktadır. Oyunlar, bir Windows bilgisayarda kullanmak için Directx yazılımının bulunması gerekir. Directx yapılandırması veya kurulumu uygun olmadığı için bu gibi sorunları yaşayabilirsiniz.

Fifa 23 oyununda birçok hatalar olmakta ve bu hatalar nedeniyle oyuncular oyunu oynayamıyorlar. Fifa 23 oyunu indirildikten sonra, oyuna girilmemesi durumunda, oyun açılırken EAAntiCheat. Game Service.exe hatası veriyorsa bunun yanında birde, Failure During Update Process hatası gelmiş ise, aşağıda bu konuyla ilgili hataların çözümü anlatılmaktadır. Bu hataların giderilmesinde çözümler oldukça basittir.

Fifa 23 Directx Hatası Çözümü

Fifa 23 directx hatası çözümü olarak, grafik kartı güncel olmadığı için meydana gelmektedir. Bunun için aşağıda vereceğimiz bilgiler ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Grafik Kartı Sürücüsünü Güncelleyin

Bunun gibi devamlı olan sorunlar grafik kartında meydana gelen güncelleme hatası olmaktadır. Bunun için grafik kartını güncelleyiniz.

Nvidia Ekran kartına sahip olanlar;

İlk olarak Geforce Experience Programını indirip kurulumunu yapmanız gerekecektir. Kurulum ve indirme işlemlerini yaptıktan sonra, programı açın yukarı kısımda sürücüler menüsünü açarak İndir butonuna basıp güncelleştirmeyi indirin. İndirme işlemi de bittikten sonra hızlı kurulum butonuna basın ve kurulum işleminizi gerçekleştiriniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın

AMD ekran kartı olanlar,

AMD firması tarafından çıkartılan AMD Radeon Software programını indirin. Program indikten sonra kurulumunu gerçekleştirin. Kurulum ve indirme işlemleri sona erdikten sonra programınızı açıp sağ tarafta bulunan sürücü ve yazılım menüsünün alt kısmında Güncellemeleri kontrol et butonuna basıp ekran kartını güncel mi onu kontrol ediniz. Güncelleme olurken bilgisayarınızı başlatabilirsiniz. Grafik sürücünüz güncel olduktan sonra bilgisayarınızı başlatıp Fifa 23 oyununu açabilirsiniz.

Grafik Kartı Sürücüsünü Kaldırın

Öncelikle grafik kartında bulunan sürücü güncellemelerinin tümünü kaldırmak için yardımcı bir programa gereksiniminiz olacak. Bu programın adı DDU Dısplay Drıver Uninstaller’dir.

Grafik Kartı Hız Aşırtmasını Düşürmeniz Gerekir

Diğer işlemleri yapmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa, grafik kartına hız aşırtması yapmış iseniz bunun gibi sorunla karşılaşabilirsiniz. Bunun için grafik kartınızın çalışma frekansını düşürün.

Kayıt Defterini Düzenlemeniz Gerekir

Oyun Framework’leri Kontrol Etmeniz gerekir

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmadığı için bazı hataların oluşmasını sağlar. Bu nedenle Bilgisayarınızda Directx, NET Framework, VCRedist uygulamaları bulunması gereklidir.

Yorum Yap

Yorum Yap