İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun sistem gereksinimleri
  3. Fortnite Sistem Gereksinimleri 2020
Trendlerdeki Yazı

Fortnite Sistem Gereksinimleri 2020

94557626cb717b4dbb227183456d3c15

Fortnite Battle Royale Epic Games tarafından 2017 yılının temmuz ayı çıkarılan Fortnite isimli oyun ilk çıktığında nişancı, zombi oyunuydu. Çıktığında istenilen başarıyı elde edemeyen oyuna son yıllarda popülerlik kazanan “Battle Royale” modu eklendi. Eylül ayı eklenen bu modla oyun dünyada büyük ilgi topladı. Peki modun mantığı nedir? Battle Royale modunda 99 kişiyle bir kara parçasına inersiniz. Orada topladığınız eşyalarla hayatta kalmaya çalışırsınız. Eğer haritaya bakarsanız orada bir çember göreceksiniz. Oyunda süre geçtikçe haritada gördüğünüz çember rastgele bir şekilde daralır. Bu çemberin dışında canınızı azaltan zehirli gaz bulunur. Oyuncular mecburen seçilen alana ilerler. Tabi ki de alan daraldıkça hayatta kalma şansınız azalır. Oyun bu şekilde tek kişi kalana kadar devam eder. Bu mod” Öldür ya da Öl” şeklinde özetlenebilir. Ayrıca oyunu 2 kişi veya 4 kişi takım olarak oynayabilirsiniz. Popüler olan Battle Royale modu dışında oyunda 2 mod daha bulunur: Dünyayı Kurtarma ve Yaratıcı mod. Yaratıcı modda kendi haritanızı oluştururken diğer modda dünyayı canavarlara karşı korursunuz.

Fortnite Kaç GB Yer Kaplar?

Fortnite Kaç GB Yer Kaplar?Rakiplerine göre oldukça az bir alan gerektiren Fortnite ’ı kayıt olduktan sonra Epic Games ’in sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Başlangıçta 20 GB alan yeterli gelse de gelen güncellemeler için 30 GB alan ayırmakta fayda var.

Fortnite Sistem Gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimlerine baktığımızda üst düzey parçalara gerek olmadığını görebiliriz. Ekran kartı olarak NVDIA tercih edilirse GeForce GTX 660, AMD tarafında ise Radeon HD 7870 ya da dengi 2 GB VRAM ’e sahip ekran kartları size iyi bir oyun deneyimi yaşatacaktır. İşlemci tarafında Core i3-3225 3.3 GHz ya da daha iyi performans için Core i5-7300U 3.5 GHz kullanılabilir. Bellek olarak 8 GB tavsiye edilse de minimum bir sistem için 4 GB bellek tercih edilebilir. İşletim Sistemi olarak Windows 7/8/10 64-bit veya Mac OS Mojave 10.14.6 kullanılabilir. Eğer oyunu Mac bilgisayarda oynayacaksanız sisteminizin Metal API ‘yı desteklemesi gerekmektedir. Kontrol etmek için Apple ’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap