İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Iphone Bu Aksesuar Desteklenmiyor Hatası
Trendlerdeki Yazı

Iphone Bu Aksesuar Desteklenmiyor Hatası

ios13-iphone-xs-restore-iphone-640x650

İPhone dünyada kullanılan en kaliteli cihazlardan birisidir. Ancak çoğu zaman bazı hatalar ile karşılaşılması kaçınılmaz olur. Gerçekleşen iPhone bu aksesuar desteklemiyor hatası için birtakım çözüm imkanları bulunur.

Neden Bu Hata Olur 

Gerçekleşen İPhone aksesuar desteklemiyor hatası genel olarak iki koşulda gerçekleşir.  Bunun nedeni ise ahizenin şarj edilmesi konusu olacaktır.  Ucuz şarj kablosu kullanıldığı takdirde bu sorun ile karşılaşılması olasıdır. Diğer nedeni ise İOS güncellemesi oluyor. İOS güncellenme sonrası bu hata meydana gelebiliyor. Gerçekleşen bu sorunların bazı çözümleri mümkündür.  Bu çözümleri kullanarak sorunlar ortadan kaldırılabilir. 

Iphone Bu Aksesuar Desteklenmiyor Hatası Çözümleri 

IPhone bu aksesuar desteklenmiyor hatası için uygulanan 5 adet çözüm yöntemi bulunuyor. Uygulanan bu yöntemler ile hatalar kısa bir sürede çözüme ulaşıyor. 

• 1. Çözüm Yolu

Cihazın verdiği hatalardan birisi toz kaynaklı olmaktadır. Genellikle toz kaynaklı sorunlar çok fazla yaşanmakta olup özellikle iPhone şarj cihazı ile bağlantı noktasını etkileyebilir. Bu doğrultuda kişilerin şarj portu ile kabloyu incelemesi ve temizlemesi sorunun çözümü için yeterli olacaktır. Ancak buna rağmen hala hata veriliyor ise diğer çözüme geçilmesi gerekir.

• 2. Çözüm 

Şarj kablosu ile ilgili bir hata bulunuyor ise bu doğrultuda Apple kablosu ya da daha kaliteli bir kablo ile değiştirme sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Ancak hala aynı şekilde hata gösteriyorsa diğer adım gereklidir.

• 3. Çözüm

Gerçekleşen engellemek için kullanılan yöntemlerden birisi de uçak modu yöntemidir. Uçak modunu açarak telefonunuzu şarja takımı tekrar aynı şekilde hata mesajı gelirse otomatik olarak telefonunuz bu mesajı yok sayacaktır. Sorun çözüldükten sonra uçak modunu açarak cihazınızı kapatın ardından ise cihazınızı yeniden başlatarak bu sorunu ortadan kaldırın.

• 4. Çözüm 

Mevcut USB bağlantıları aynı miktarda güç sağlayamaz ise bu durum aksesuar desteklenmiyor hatası oluşturacaktır. Bundan dolayı cihazınızı farklı bir güç kaynağı ile değiştirerek tekrar çalıştırmayı denemelisiniz. Eğer hala aynı sorun bulunuyor ise diğer çözüme geçiniz.

• 5. Çözüm 

Iphone cihazınıza jailbreak yaparak bu hata sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak bu işlemi yapamıyorsanız Cydia bulunan Desteklenmeyen Erişimi Atla eklentisini kullanarak bu hata sorunu çözebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap