1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. İphone Servis Yok Hatası
Trendlerdeki Yazı

İphone Servis Yok Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/05/servis-yok.jpg

Teknoloji dünyası içerisinde kendisini en çok yenileyen ve geliştiren sektör mobil bilişim sektörüdür. Tabii, sektör ne kadar hızlı gelişirse gelişsin, üretilen en yeni cihazlarda dahi kullanıcılar birçok hata ile karşı karşıya kalmakta. Bu hatalar arasında en fazla karşılaşılanlardan biri de iphone servis yok hatası.

İphone servis yok hatası çözümü

İphone servis yok hatası çözümü için birden fazla seçenek vardır, hadi hep birlikte bakalım.

Aygıtsal Problemler

Telefonun böyle bir hata vermesinin en olası sebeplerinden biri aygıtsal problemlerdir. Cihaz herhangi bir şekilde darbe, hasar almışsa cihaz içinde birbiriyle entegreli olarak çalışan bazı parçalar görevini yerine getirmeyebilir. Bu durumda telefonun teknik bir servise gönderilmesi gerekir.

Sim ve Sim Kartı Yuvası ile İlgili Sorunlar

Özellikle eski model cihazların sim kart yuvaları zamanla deforme olur. Cihazın içi pek çok kez açılmışsa veya cihaz sık sık kullanıcı değiştirmişse yuva esner ve içindeki sim kart kayma yaşadığı için cihaz servis yok hatası verir. Böyle bir hata alan kullanıcı muhakkak sim kartının yuvada doğru bir pozisyonda olup olmadığını kontrol etmelidir.

Güncelleme Sorunları

İphone gibi İOS işletim sistemi tabanlı cihazlar, Android cihazlara göre daha fazla sistemsel dosya güncellemesi yaparlar. Bu tarz sistem güncellemeleri zaman zaman “servis yok” , “servis bulunamadı” , “servis ile bağlantı kurulamadı” gibi hataları beraberinde getirir. Böyle durumlarda yapılması gereken ilk iş telefonu kapattıktan sonra birkaç dakika bekleyerek yeniden açmaktır. Bunun sebebi, cihazlar yeni güncellemelerin bazı özelliklerini aktif olarak değil, açılış esnasında yüklemelerinden kaynaklanır. Telefonun kapatılıp biraz beklendikten sonra açılması yüksek olasılıkla bu sorunu çözecektir.

Güncelleme ile ilgili soruna dair bir diğer hata da cihazın yapması gereken güncelleştirmeyi yapamamasıdır. Cihazından ana menüsünden sırasıyla Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme bölümlerine giriş yapıldıktan sonra herhangi bir güncelleme işlemi varsa uygulanabilir.

Uçak Modu ve Wifi Ayarları

Uçak modunun uzun süre aktif olduğu bazı cihazlar servis yok hatası verebiliyorlar. Uçak modunun tekrar açılıp kapatılması da çoğu zaman sonuç vermiyor. Bunun için yapılması gereken ilk ve en önemli adım ağ ayarlarını sıfırlamaktadır. Ayarlar – Genel – Sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla yönergeleri takip edilerek hataya son vermek yüksek ihtimal dahilindedir.

İphone servis yok hatası çözümü için burada bahsedilenler yeterli olacaktır. Ancak buna rağmen sorun hala devam ediyorsa, bir teknik servise müracaat etmekte yarar var.

Yorum Yap

Yorum Yap