1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. Kredi Sicili Nasıl Düzeltilir? Skor Yükseltme
Trendlerdeki Yazı

Kredi Sicili Nasıl Düzeltilir? Skor Yükseltme

Stock market abstract background

Kredi kartı ve Kredi ödemelerinizi gününde yapın

Bankaların sizlere sunmuş olduğu önemli ayrıcalıkların başında gelen kredi kartı kullanımında ödemeleri gününde yapmanız son derece önemlidir. Çünkü son yıllarda bankaların kredi kartı kullanıcı sayısını arttırması beraberinde bazı sorunların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu yüzden de sizler kullanmakta olduğunuz kredi kartlarınızın ödemelerini gününde yaparak kredi sicil notunuzun artmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi kartı dışında bankalardan çekmiş olduğunuz krediler de kredi sicil notunun artmasında son derece önemlidir. Özellikle kredi çekmiş olduğunuz banka üzerinden kredi ödemesi için kredi ödeme talimatı vermeniz durumunda kredileriniz gününde ödenecek ve bankaların sizlere bu konuda güveni artacaktır. Bu yüzden de kredi ödemelerinizi de gününde yaparak kredi sicil notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanmadığınız kartlar varsa mutlaka kapatın

Kredi sicil notu sırasında bankaların en çok önem verdiği konulardan bir tanesi bankada hesabı olan müşterilerin kartları arasında olan para transferleridir. Bu yüzden herhangi bir bankaya ait olan kartınız varsa ve bu kartı kullanmıyorsanız mutlaka bu kartı kaptırmanız kredi sicil notu açısından oldukça önemli olacaktır. Bunun içinde hangi bankada hesabınız varsa o banka ile görüşerek kullanmadığınız kartları kapatma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Kredi çekiminde vade sayısını az yapın

Kredi çekeceğiniz zaman vade sayısının çok olması bankaların kredi sicil notunu etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bu yüzden kredi çekim işlemleri sırasında vade sayısının minimum seviyede tutarak ödemelerinizi kısa süre içerisinde bitirmek sizlere bu konuda  kredi sicil notunuzun artmasına yardımcı olacaktır.

Kefil olmamaya özen gösterin

Kredi çekim işlemlerinde bazı bankaların kefil istemesi zaman zaman sizlerin de eşinize veya dostlarınıza kefil olmanıza neden olacaktır. Özellikle kefil olduğunuz kişilerin kredi ödemeleri sırasında yaptığı aksaklıklar sizlerin zor durumda kalmasına aynı zamanda kredi sicil notunuzun anlık olarak düşmesine neden olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap