İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Papara Hesap Onaylama Hatası
Trendlerdeki Yazı

Papara Hesap Onaylama Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/11/Papara-Hesap-Onaylama-Hatasi-1.png

Kayıt olduğunuz halde Papara hesap onaylama hatası alıyorsanız, bunun birden fazla nedeni olabilmektedir. Bu sebeple onaylama işlemi için dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur . Bu detaylar ise şöyledir:

1-Işık ve Kameranın Önemi: Hesap Onaylama işlemi yapılırken, sizden fotoğraf çekmeniz İstenmektedir. Bu bağlamda, fotoğraf çekerken karanlık ortamlar tercih edilmemeli, eğer flash açıksa parlama olmamasına dikkât etmelisiniz. Aksi takdirde net çekilmeyen fotoğraflar, hesabın onaylanmayarak hataya sebebiyet vermektedir. Bu yüzden fotoğrafınızı mega piksel değerinin oldukça iyi olması ve 480p çözünürlüğe sahip olması gerekmektedir.

2-Kimliğin Doğru Şekilde Okutulmaması: Eğer papara hesap onaylama hatası nedir sorusuna ilişkin cevap arıyorsanız, bunun nedeni genel olarak kimliğinizi doğru şekilde okutamamanız ile alakalıdır. Kimliğinizi okuturken mutlaka dikey şekilde tutmaya özen gösterin. Aynı zamanda kimliğinizi okuturken ekranda beliren mor çerçeve içerisine sığdırmaya ve hareket ettirmemeye çalışın.

Bunun dışında eğer eski kimlik kartından kullanıyorsanız ve fotoğrafınız yoksa, buna bağlı olarak hesabınızı kesinlikle onaylama şansınız olmaz. Bu durum karşısında müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek sorunun çözümlenmesine beklemelisiniz.

3-NFC Özelliğinin Olmaması: Telefonunuzda NFC özelliği bulunmuyorsa , NFC kimlik bilgilerinizi asla okuyamaz. Bu sebeple hologram kullanmanız gerekir. Burada ise dikkat etmeniz gereken şey, kimliği dikey biçimde değil de yatay olarak tutmanızdır.

4-Yüzün Doğru Şekilde Okutulmaması:  Eğer kimliğinizi doğru şekilde okuttuğunuzdan eminseniz ve buna rağmen papara hesap onaylama hatası ile karşılaşıyorsanız, bunun sebebi yüzünüzü doğru şekilde okutamamanızdan kaynaklıdır. Bu yüzden ilk olarak ekranda çıkan oval çerçeve içine yüzünüzün tamamını sığdırdığınızdan emin olun.

Sonrasında oval çerçeve yeşil renge döndüğü takdirde, 3’den geriye doğru bir sayım başlar. Sayım süresi boyunca kameraya bakın ve bu sürenin bitmesini bekleyin. Daha sonra ise; 5’den geriye doğru bir sayım başlayacaktır. Bu süre zarfındaysa, yüzünüzü oval çerçeve içinde tutmaya gayret ederek kafanızı sağ ve sol olmak üzere her iki tarafa da çevirin.

Papara hesap onaylama hatası çözümü için, bu adımları takip ettikten sonra hala aynı hata ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken tek şey, 0850 340 0340’ı arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek ya da e-mail üzerinden destek talebi oluşturmanızdır. Fakat müşteri hizmetleri ile vakit kaybetmemek amacıyla direk şekilde e-mail oluşturmanız daha faydalı olacaktır. E-mail için yapmanız gerekenler ise kısaca şu şekildedir:

  • Kimliğinizi elinize alarak yüzünüz gözükecek şekilde selfie çekilin,
  • E-devlet üzerinden nüfus kayıt örneği ile ikametgah belgesi oluşturun,
  • İkametgah alma kısmında, neden verileceğine dair yere “Kuruma İbraz”, kurum adını ise “Papara” olarak yazın,
  • Son adım olarak ise; fotoğrafı ve belgeleri [email protected] adresine göndererek işlemi tamamlayın.
Yorum Yap

Yorum Yap