İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun Haberleri
 3. Pubg Liyakat Yükseltme Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Pubg Liyakat Yükseltme Nasıl Yapılır?

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/08/indir.jpg

Pubg Mobile oyununda bulunan özelliklerden birisi Liyakat puanıdır. Oyunda Liyakat puanının düşmesi sizin başka kullanıcılarla oyuna girmenizi büyük oranda engeller Bundan dolayı takım arkadaşınızla oyun oynayamazsınız. Peki pubg oyununda Liyakat yükseltme nasıl yapılır isterseniz gelin biraz da bundan bahsedelim.

Pubg Oyununda Liyakat Puanı Neden Düşer?

Oyun içerisinde Liyakat puanınızı büyük oranda etkileyen birçok etken bulunmaktadır Bu etkenlerden birçoğunu yapan kullanıcıların Liyakat puanları giderek düşer. Bu etkenler ne diye soracak olursanız onları sizler için maddeler halinde sıralayalım.

 • Takım arkadaşını bilerek ve isteyerek öldürme. Onlara zarar verme 
 • Oyun esnasında takımınla işbirliği kurmak yerine rakip takımın oyuncuları ile işbirliği kurma ve takımına ihanet etme.
 • Oyunda daha ileriye gidebilmek için hile kullanma.

Yukarıda saydığımız maddeler Liyakat puanınızı ciddi oranda düşürür. Bu yüzden pubg oyununda  liyakat puanınızın düşmemesini istiyorsanız yukarıda saydığımız maddelerden  uzak durmanız da  yarar vardır. Peki pubg oyununda Liyakat puanını yükseltmek için neler yapılmalıdır.

Pubg Oyununda Liyakat Puanı Nasıl Yükseltilir?

Pubg oyununda Liyakat puanını yükseltmek için yapmanız gereken ilk şey oyunda başarı göstermektir. Yani oyunu sürekli oynamaktır. Takım maçları yerine tek başınıza oynadığınız maçları seçmeniz Liyakat puanınızın yükselmesinde size yardımcı olacaktır. Çünkü takım maçlarını oynamak bireysel oynamaya göre biraz zordur. Bu yüzden bireysel maçlarda önce kendinize geliştirmeniz Liyakat puanınız oldukça yükseltecektir. Şunu asla unutmayın Liyakat puanının yükselmesinde işe yarayan en önemli şey bireysel maçlardır. Sizler için Liyakat puanınızı yükseltebileceğiniz bazı şeyleri kısaca listeledik.

 • Oynadığınız oyunda ilk 10 içerisinde mutlaka girmek. Bu size 3 puan kazandıracaktır.
 • Oynadığınız oyunda 10-50. sıra içerisine girmek. Bu size her maç için 2 puan kazandıracaktır.
 • Oynadığınız maçta 51-100 sıra arasında yer alırsanız bu da size her maç için bir puan kazandıracaktır.

Pubg Oyununda Liyakat Yükseltecek Davranışlar Nelerdir?

 • Takım arkadaşına molotof atmama
 • Karşılaşmada arkadaşını öldürmekten kaçınma
 • Karşılaşmada BUG kullanmaktan kaçınma
 • Karşılaşmada arkadaşını araba veya motor ile izlememe.

Pubg Oyununda Liyakat Yükseltmenin Avantajları Nelerdir?

Pubg oyunundan Liyakat puanı düşük olan kişiler oyunda bulunan bazı modlara giriş yapamazlar. Liyakat puanı 60’ın altında olan oyuncular genellikle takımlara giremezler. Elbette bu durumda oyuncuların oyundan zevk alamamalarına sebep olur. Liyakat puanının yüksek olmasının avantajı hiç şüphesiz oyuncunun Prestij elde etmesidir. Oyuncunun kazanmış olduğu Prestij oyunda istediği modları açmasını ve istediği takıma girmesini sağlar.

Yorum Yap

Yorum Yap