İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Pubg Sunucular Meşgul Hatası
Trendlerdeki Yazı

Pubg Sunucular Meşgul Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/10/Pubg-Sunucular-Mesgul-Hatasi.jpg

Pubg sunucular meşgul hatası oyuncuların sıklıkla karşılaştığı bir problem türüdür. Bilgisayar ya da telefon üzerinden bu sorun ile karşılaştığınız takdirde asla telaş yapmadan sorunu çözümlemeniz mümkündür.

Bu hata, oyunu oynadığınız ülkenin sunucularının dolu olmasına bağlı olarak meydana gelen uyarı niteliğindeki bir mesajdır. Bu yüzden hata demek pek doğru olmayacaktır. Sunucuların kasmaması adına, belirlenen sınırın dolduğu anlamına gelmektedir.

Pubg sunucular meşgul hatasının nedenleri olarak, öncelikle oyuncudan kaynaklı bir problem olmadığını söylemek gerekir. Ayrıca çözüme kavuşturmak için izleyeceğiniz adımlar donanımsal veyahut da yazılımla alakalı olmayacaktır.

Pubg Sunucular Meşgul Hatasının Nedenleri Nelerdir?

Sunucuların Bakımda Olması:  Pubg günümüzde popülerliğini koruyan ve oldukça geniş oyuncu kitlesine sahip olan bir oyundur. Bu nedenden dolayı sıklıkla bakıma girerek yenilenmektedir. Buna bağlı olarak da problem tetiklenmiş olur.

• Uyum Sağlamayan Yazılımlar: Bazı uygulamalar, bu uygulamanın sorunsuz şekilde çalışmasını engeller. Pubg oynarken Steam’in arka planda çalışması gerekir fakat sorunlarla karşılaşıldığı takdirde pubg sunucular meşgul hatası tetiklenmiş olur.

• Bozuk DNS Önbeliği: Bazı sorunlardan dolayı bozuk DNS önbelleği birikmiş olabilir. Buna bağlı olarak da bu problem meydana gelmektedir.

 IP Yapılandırması: Bazı durumlarda kullanmakta olduğunuz IP yapılandırması sağlıklı olmayabilir. IPV4 ve IPV6 olmak üzere iki tür IP yapılandırması bulunmaktadır. 

Genel olarak IPV4 yaygın şekilde kullanılmaktadır fakat bazı yazılımlar tarafından bu yapılandırmalar değiştirildiğinde, doğal olarak pubg sunucular meşgul hatası oluşmaktadır. 

Pubg Sunucular Meşgul Hatası Çözümü

Pubg sunucular meşgul hatası çözümü için izlenecek bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar ise şu şekildedir;

1- Sunucu Değiştirin:

Bu hata sunucuların yoğun olmasından ötürü oluştuğu için, sunucunuzu değiştirmek pekâlâ faydalı olacaktır. Örneğin; Türkiye (Avrupa) sunucusu yerine Latin Amerika veyahut Asya gibi farklı sunuculardan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Eğer giriş yapmaya çalıştığınız bu sunucular dolu değilse, rahatlıkla giriş işlemini gerçekleştirerek oyuna sorunsuz şekilde devam edebilirsiniz.

2- Sürekli Olarak Giriş Yapmayı Deneyin:

Pubg sunucular meşgul hatası ile karşılaştığınız zaman, sürekli olarak giriş işlemini yenilemeniz problemin çözülmesinde etkili olacaktır. Çünkü; bu sayede oyundan çıkan kişilerin yerini alarak, bu problemden kurtulmuş olursunuz.

3- Uyumsuz Yazılımları Sonlandırın:

Steam ile uyum içerisinde olmayan bazı uygulamalar mevcuttur. Bu sebeple arka planda bu hataya neden olacak herhangi bir uygulamanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

4- PowerCycling İnternet Yönlendiricisini Kontrol Edin:

İnternet yönlendiricisinde meydana gelen bozuk DNS önbelleğinden kurtulabilmek için, tamamen kapatıp açmanız işe yarayacaktır.

5- DNS Yapılandırmalarını Sıfırlayın ve IP Adresini Değiştirin:

Bu hatanın oluşmasında bozuk DNS yapıları ile yanlış IP adresleri etkili olabilmektedir. Bu sebeple, pubg sunucular meşgul hatası probleminden kurtulabilmek için, DNS yapılandırmasını sıfırlamak ve IP adresini değiştirmek sorunun çözümlenmesine olanak sağlayacaktır. 

Yorum Yap

Yorum Yap