İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Resident Evil Village Siyah Ekran Hatası
aboooo

Resident Evil Village Siyah Ekran Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/07/Resident_Evil_Village_fabrikatikcom.jpg

Resident Evil Village 7 Mayıs 2021 yılında Capcom stüdyosu tarafından piyasaya sürülen bir korku video oyunudur. Resident Evil Village yeni çıkan bir oyundur ve piyasaya yeni sürülen oyunların hata vermesi çok beklenmedik bir şey değildir. Resident Evil Village siyah ekran hatası da yeni çıkan bu oyunun bariz bir hatası niteliğinde.

Resident Evil Village Siyah Ekran Hatası Nedir?

Peki Resident Evil Village siyah ekran hatası nedir? Bu hata oyunu tamamen indirdikten ve kurduktan sonra karşımıza çıkmaktadır. Oyunu indirip kurduktan sonra oyunu oynamak için açtığımızda oyun en başta açılır gibi oluyor ama sonrasında siyah ekrana takılı kalıyor. Oyun bir türlü açılmıyor ve karşımızda sadece simsiyah bir ekran duruyor.

Resident Evil Village Siyah Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Resident Evil Village siyah ekran hatasının tanımını yaptığımıza göre bu hatanın nasıl çözüleceğini anlatalım. Öncelikle Resident Evil Village siyah ekran hatasının çözümü için uygulayacağımız birbirinden farklı birkaç çözüm yolu bulunmakta.

Resident Evil Village siyah ekran hatasının çözümü için uygulayabileceğimiz ilk çözüm yolu Steam ara yüzünü kapatmayı denemektir. Bunun için Steam ayarlarına gidip ‘oyun içi’ bölümünden ‘Steam ara yüzünü etkinleştir’ seçeneğinin işaretini kaldırmanız ve ‘tamam’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Resident Evil siyah ekran hatasının çözümü için uygulayabileceğiniz diğer bir çözüm yolu ise GPU sürücülerinizi güncellemenizdir. GPU sürücülerinizi güncellemeniz sadece bu oyun adına değil diğer oyunlar için de başlangıç hatalarının çoğunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Eğer sorun hala çözülmediyse uygulayacağımız başka bir yol daha mevcut. Bu çözüm yolunda bilgisayarınızın ayarlı olduğu dili değiştirmemiz gerekiyor. Yani bilgisayarınız yüksek ihtimalle Türkçeye ayarlı, bunu değiştirip İngilizceye ayarlamamız gerekiyor. Bu işlemi yapmak için bilgisayarınızın ‘başlat’ menüsüne ‘dil ayarları’ yazıp açılan pencereye girmelisiniz. Sizde seçili olan Türkçe seçeneğini değiştirip İngilizce seçeneğine ayarlamanız gerekiyor. Ayarladıktan sonra ‘tamam’ seçeneğine tıklayıp bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda bilgisayarınızın dili değişmiş olacaktır. Ama korkmanıza gerek yok sadece dil ayarları değişecek dosya düzeniniz aynı kalacaktır. Böylece oyunu yine kolaylıkla bulabileceksiniz.

Resident Evil Village siyah ekran hatasının çözümü için tüm bu yolları denemenize rağmen bu hata ile karşılaşmaya devam ediyorsanız, büyük ihtimalle oyunun yüklenme aşamasında bir sorun çıkmıştır. Oyunu yeniden yüklemeniz yüksek ihtimalle sorunu çözecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. agalar bilgisayarınızın dilini değiştirin kesin çözüm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.