İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?
Trendlerdeki Yazı

Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?

TikTok’ta sponsorlu içerik demek karşılığında para yada herhangi kıymetli bir şey alacağınız içerik anlamına gelir. Örneğin, bir marka, kıyafetlerinin kalitesinden bahseden bir TikTok videosu hazırlamanız için size para ödeyebilir veya bu mevzuda bir gönderim karşılığında parasız bir şey kazanabilirsiniz.

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/08/Tiktoktan-Nasil-Para-Kazanilir.jpeg

 TikTok’tapara kazanmak için 18 yaşlarında yada daha büyük olmanız, minimum 10.000’den fazla takipçiniz olması ve geçen son 30 günde minimum 100.000 görüntülemeye ulaşmış olmanız  gerekir. Daha sonra uygulamada bulunan TikTok Creator Fund’a başvurabilirsiniz. Ancak tıpkı bir resim boyamak yada bir emsalsiz bir yapıt ortaya dercetmek gibi TikTok’ta para kazanmak yaratıcılık gerektirir. Resmi tatbik tarafınca finanse edilen nakit kazanma şekilleri olsa dahi fazlaca sayıda takipçiniz olmasa bile, platformda uçuk paralar kazanmanın birçok başka yolu vardır. Diğer platformlarda etken olan toplumsal medya içerik üreticilerine benzer halde, birçok TikTok kullanıcısı bu aracılıkla finansal başarıya ulaştı. TikTok’ta para kazanmak birçol değişik platformda para kazananlar için çok tanıdık gelecektir bu sebeple İnstagram ve Youtube ile benzerdir. TikTok’ta para kazanmanın birçok yolu vardır ve hangi yolu kullanacağımız kazancınızı belirleyecektir.

Güvendiğiniz Bir Markayla Ortak Olun

  TikTok’ta sponsorlu içerik demek karşılığında para yada herhangi kıymetli bir şey alacağınız içerik anlamına gelir. Örneğin, bir marka, kıyafetlerinin kalitesinden bahseden bir TikTok videosu hazırlamanız için size para ödeyebilir veya bu mevzuda bir gönderim karşılığında parasız bir şey kazanabilirsiniz. Ve markalar bu tür ücretli işbirliklerine girmekle oldukca ilgileniyor. Etkileyici pazarlama üzerine yapılan bir inceleme, 2019’un aralık ayında  Amerikalı pazarlamacıların ortalama  %16’sının etkisi altına alan kampanyalar için TikTok kullanmayı amaçladığı, ancak 2021 mart ayında bu sayının ortalama %68’e kadar çıkmış olduğu görüldü. Bu da gösteriyor ki pazarlamanın çoğu toplumsal medyalarda dönüyor.

TikTok’un Yaratıcı Fonu Ödemelerini Alın

 Bu, daha önce bahsettiğimiz tatbik onaylı para kazanma yöntemidir. 22 Temmuz 2020’de TikTok, “seslerini ve yaratıcılıklarını gelişmek için kullanmayı hayal edenleri teşvik etmek” için 200 milyon dolar verme sözü vererek yeni Yaratıcı Fonunu duyurdu ve sadece yedi gün sonra fonun 2023 yılına kadar 1 milyar dolara çıkacağını açıkladılar. 

Ürün satmak

 Ürünlerinizin reklamını yapmak için Tiktok’u kullanın hazırda bir ürün oluşturduysanız, para kazanmanın en rahat yolu budur: Ürünlerinizi benzersiz kılan tüm ayrıntılar da dahil olmak üzere ürünlerinizi sergileyen TikTok’lar oluşturun. Biyografinize ise kurduğunuz mağazanızın bağlantısını eklediğinizden emin olun ki insanoğlu ulaşabilsin. 

TikTok Hediyeleri

1000 takipçiye ulaştığınızda TikTok, canlı yayımlarınız sırasında takipçilerinizden hediye kabul etmenize izin verecek. Sanal hediyeler farklı farklı tatlı duran ve fiyatları değişen simgelerdir. Bu hediyelerin her biri değişik bir dolar miktarını temsil eder. Hediyelerinizi topladıktan sonrasında sanal simgeleri sanal elmaslarla takas edebilirsiniz. Daha sonrasında bir güvenilir ödeme yöntemini seçerek gerçek para toplamak için topladığınız elmaslarınızı kullanabilirsiniz.

 TikTok arasında satın aldınız jetonlar  kullanarak bir armağan satın alınır. Bu paralar, uygulamada izin verilen tek gerektiren satın alımdır. Jetonlarınız satın alındığında, sanal simgeyi başka bir kullanıcıya göndermek için bir canlı gösterim izlerken pembe armağan simgesine tıklamanız yeterlidir. TikTok’ta sadece 18 yaşından daha büyük insanların armağan gönderebileceğini söylemek icap eder. Birkaç halkoyu tepkisinden sonra, genç kullanıcıları dolandırıcılıklardan korumak amaçlı bir politika icra etmek mecburiyetinde bırakıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap