1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Valorant Hizmet Kullanılamıyor
Trendlerdeki Yazı

Valorant Hizmet Kullanılamıyor

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2023/01/Valorant-Hizmet-Kullanilamiyor.jpeg

Valorant video oyunları arasında sıklıkla tercih edilen nişancılık oyunlarındadır. Çoklu oyunu desteklemesi ile bugün milyonlarca kişi tarafından aynı anda oynanmaktadır. Elbette ki oyuna duyulan yoğun ilgi ile birçok aksaklıklarda meydana gelmektedir. Valorant hizmet kullanılamıyor sorunu birçok kullanıcı için can sıkıcı bir durumdur. Elbette ki oyuncuların karşılaştıkları sorunlar sistemsel olabilecekleri gibi kullanıcılarla ilgili sorunlardan meydana gelebilmektedir.  Hizmet kullanılamaması demek oyuncunun diğer oyuncularla iletişim kuramaması anlamına gelmektedir. Hizmetin sağlanamaması halinde kullanıcılar sohbete erişim sağlayamaz. Bununla birlikte hizmet alamamanın en önemli sorunlarından biri de arkadaş listesinin görülememesidir.  Valorant oyununda her sorunun pratik çözümü mevcuttur.

valorant hizmet kullanılamıyor

Valorant Hizmetinde Geçici Sorun

Valorant hizmet kullanılamıyor hatası sohbet etmeyi engellemektedir. Bununla birlikte kullanıcılar arkadaş listesini görüntüleyemez. Buda oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Oyun oynarken arkadaşlarla fikir alışverişi yapmak, online arkadaşları gözlemlemek ve aynı gruba dahil olmak çok önemlidir.  Hizmet hatasının neden kaynaklandığı şimdilik bilinmemektedir.  Buna rağmen kullanıcılar birkaç adımla hizmeti tekrar aktif edebilir.

  • Valorant oyununda hizmet hatasından kurtulabilmeniz açısından öncelikle Vanguard yazılımını devre dışı bırakmanız gerekir.
  • Vanguard sistemindeyken sağ butona tıklayın ve Exit Vanguard diyerek çıkma komutu verin.
  • Çıkış sağladıktan sonra Windows sisteminden de Vanguard yazılımın kaldırılması gerekir.
  • Bununla birlikte bazı virüs programları hizmetin kullanılamamasına etken olabilmektedir. Valorant oyunu özel bir oyundur. Bazı virüs programları oyunu kötü amaçlı yazılım olarak algılayabilmektedir.
  • Bu yüzden güvenlik duvarının kapatılması oyun oynarken hataların bertaraf edilmesini sağlayabilmektedir.
  • Güvenlik duvarının devre dışı bırakılması Valorant oyununun daha güvenli bir şekilde oynamanıza yardımcı olacaktır.

Valorant kullanıcıları bazı tüyolarla oyun işlevini yönetebilir. Hizmet sorunları genel olarak kullanıcıların en rahatsız olduğu sorunların başında gelmektedir. Aslına bakılırsa Valorant Vanguard yazılımı ile üstün düzeyde çalışabilmektedir. Ancak bazen sistemsel sorunlardan ötürü kullanıcılara sorun çıkartabilir.  Hizmet sorunu çözüldükten sonra yazılımı en güncel hali ile tekrar kurabilirsiniz.

Valorant Hizmet Hatası Çözüm Yolu

Valorant hizmet kullanılamıyor hatası çözümü oldukça basittir. Virüs programını devre dışı bırakmak hizmet hatasının çözümlenmesini sağlayabilmektedir. Bununla birlikte oyunu daha iyi şartlarda oynamak için kurulan Vanguard yazılımını kaldırmak sohbeti etkin kılmanın bir başka yoludur.  Oyun ve yazılım güncellemelerinden sonra bu tür hatalarla sıklıkla karşılaşılmaktadır.  Hizmet hatası alan kullanıcılar daha özgür bir oyun oynamak, arkadaş listesini görebilmek ve oyunda sohbet edebilmek adına öncelikle Vanguard yazılımını kaldırmalıdır. Sorun hala çözümsüz kalıyorsa virüs programınızı devre dışı bırakmanız hizmet alabilmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap