İlginizi Çekebilir
https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/07/28be988dc46b3d23acdc861fb1149655.jpg
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Valorant Sıra Devre Dışı Hatası
Trendlerdeki Yazı

Valorant Sıra Devre Dışı Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/11/valorant-hata.jpg

Valorant sıra devre dışı hatası, birçok oyuncunun canını sıkmaya başladı. Bu yazımızda bu hatadan bahsedeceğiz. İyi okumalar. Kısa bir süre önce kapalı beta sürecinden çıkan Valorant, Riot Games tarafından taktiksel nişancı , karakter tabanlı rekabetçi ve savaşçı bilgisayar oyunlarından biridir.

Tüm dünyada rağbet gören bu oyun ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunulmaktadır. Birinci şahıs olarak oynanan bu oyunun içerisinde bulunan ajanlar, kendine has özelliklerine ve yeteneklerine göre seçilerek oynanan nişancılık oyunudur. Bu oyun gelişmiş 3D grafiklerle süslenmiş ,ses efektleri ve tüm dünyadaki oyuncular tarafından ortak bir sunucuda oynanan , 5’er kişilik 2 takım ile savunma ve saldırı esaslı FPS oyunudur. 2 Haziran 2020 itibarıyla kapalı Beta testinden sonra oyuncuların erişime açılan bu oyun tam sürüm ile oyuncuların hizmetine sunuldu. Oyuna ilk kez başlayan herkes öncellikle 5 ajana sahiptir. Sonrasında verilen görevleri tamamlayarak oyunda kilitli tutulan diğer ajanlar bu görevlerin ardından açılır.

Son zamanlarda Valorant , sistem tabanlı olarak sıra devre dışı hatası vermeye başladı. Bu sorun endişe edilecek bir durum değil, kısa süreli ve geçicidir. Devre dışı sorunun altında yatan muhtemel sorun ,oyuna gelen yeni  güncellemeler ve sunucularda yapılan bakım ve onarım esnasında yaşanan sorun tabanlıdır. Bu sorun hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Valorant sosyal medya hesabında yer alan gerekli açıklamaları görüntüleyerek merakınızı giderebilirsiniz.  Valorant sıra devre dışı sorunun %90’ı oyun temellidir. Sorun çözülene kadar  yapılması gereken pek bir şey yok. Oyunun bu açığı  çözüme kavuşulana denk oyuncuların beklemesi gerekiyor.

Oyunun kurucusu olan Riot Games oyunda bu hata fark etti. Tuş bağlantılarını ve oyun ayarlarını etkileyen bu soruna çözüm getirmek adına dereceli sıraları kısa bir süreliğine etkisiz hale getirdi. Bu oyun atış ve yeteneklerin bir arada olduğu ve fazla tuşla oynanan FPS oyunu olduğundan tuş bağlantılarını ve oyun ayarlarını özleştirmek adına yapılmış bir güncellemedir. Valorant oyunundaki bu hata ölüm maçlarında çalışıyor görünse de diğer modlar da  dereceli veya dereceli olmayan maçlarda tuşların yerlerinin değiştirildiği oyuncular tarafından fark edildiğinde oyuncuların dikkatini büyük ölçüde bozabilir, oyun esnasında silahlı çatışmaların ve  verilen mücadelelerin kaybedilmesine sebep olabilir.

Valorant oyuncularının bir kısmı sıra devre dışı hatasının düzeltilmesini desteklerken diğer bir kısım gerek olmadığını düşünmekte. Daha öncesinde de yaşanılan bu sorun birkaç saat içerisinde çözüme kavuşturulmuştu. Şimdileri ise bu sorunun kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulacağı olası bir durumdur.

Yorum Yap

Yorum Yap