İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Hata Çözümleri
 3. Whatsapp İndirme Başarısız Hatası
Trendlerdeki Yazı

Whatsapp İndirme Başarısız Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/12/Whatsapp-Indirme-Basarisiz-Hatasi.jpg

Whatsapp günümüzde en çok kullanılan iletişim uygulamalarının başında geliyor. SMS’in sonunu getiren uygulama olarak bakılıyor. Artık mesajlaşma veya görüntülü konuşma dediğimizde aklımıza ilk gelen uygulama oluyor. Mesajlaşma ve iletişim anlamında artık neredeyse tekel olmuş durumda. Durum böyle olunca bu uygulama da oluşan en ufak bir sorun da hayatı sekteye uğratabiliyor. Artık Whatsapp sadece boş muhabbet yapmak için değil bazen resmi işler için de kullanılan bir uygulama oluyor. Dilekçe fotoğrafından bazı resmi evraklara kadar bu uygulama üzerinden gönderilebiliyor. Bu da Whatsapp’ı bir iletişim uygulamasından öteye götürüyor ve hayatımızın merkezine yerleştiriyor. Fakat bu uygulama da oluşan bir sorun bu tür gönderilen medyalara ulaşmamıza engel olabiliyor. Bu medyalara ulaşamamak da büyük bir sorun yaratıyor.

Whatsapp İndirme Başarısız Hatası Sebebi

Whatsapp medya indirirken indirme başarısız hatası verebilir. Bunun birçok nedeni olabilir. Bu sorunun tek bir nedeni veya tek bir çözümü yoktur. Bu sorunun sebepleri arasında;

 • İnternet bağlantısında sorun olması.
 • Gönderilen medyanın sizin telefonunuz tarafından desteklenmemesi.
 • Telefonunuzda medyayı indirecek yeterli alan olmaması.
 • Bağlantı problemleri.
 • Whatsapp’ın telefonunuzun dosyalarına erişim izninin olmaması. Gibi sebepler bulunabilir.

Başta da dediğimiz gibi Whatsapp’ın medya indirirken hata vermesinin bu gibi birçok sebebi olabilir. Bu hatanın tek bir sebebi bulunmamaktadır.

Whatsapp İndirme Başarısız Hatası Çözümü

Bu hatanın tek bir sebebi olmadığı için tek bir çözüm yolu da bulunmuyor. Birçok çözüm yolu bulunuyor. Bu çözümlerin hepsinin tek tek denemeniz gerekiyor. Çözüm için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

 1. İlk ve en basit yöntem olarak telefonunuzu kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Bazen oluşan anlık bir hata bu soruna neden olabiliyor. Anlık bir hatanın en basit çözümü de telefonu kapatıp açmak veya yeniden başlatmak. Bu nedenle ilk yol olarak bunu denemek gerekiyor.
 2. İkinci yöntem olarak internet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Wifi veya mobil veri üzerinden giriyorsanız gerçekten internetinizin olup olmadığını kontrol edin. Bunu bir internet tarayıcısı açarak basit bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında eğer internet yoksa Wifi ağında iseniz mobil veriye geçip mobil veride iseniz Wifi’ye geçerek sorunu çözebilirsiniz.
 3. Telefonunuzda yeterli alan olmadığı için Whatsapp bu medyaları indiremiyor olabilir. Bu nedenle kontrol etmeniz gereken noktalardan birisi de depolama alanı. Yeterince depolama alanınız var mı bunu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer yeterince alan yoksa eski dosyaları silerek yer açabilir ve yeni medyaları indirebilirsiniz.
 4. Eğer DNS veya VPN kullanıyorsanız bunları devre dışı bırakarak medyayı indirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer bunları kullanmıyorsanız ve hata alıyorsanız Google firmasına ait olan 8.8.8.8, 8.8.4.4 DNS adreslerini kullanarak medyayı indirmeyi deneyebilirsiniz.
 5. Whatsapp’ın izinlerini kontrol etmeniz bir diğer yöntem olacaktır. Eğer Whatsapp dosyalarınıza erişim sağlayamıyorsa medyayı indiremeyecektir. Bu da soruna neden olacaktır. Bu nedenle mutlaka Whatsapp’ın izinlerini kontrol edip eğer dosyalara erişim izni yoksa bu izni veriniz.
 6. Whatsapp’ın güncel olmaması da bu soruna neden olabilecek sebepler arasında yer alıyor. Bu nedenle böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız App Store veya Google Play Store üzerinden Whatsapp’ın güncellemelerini kontrol ediniz. Eğer yeni bir güncelleme geldiyse bu güncellemeyi yapıp daha sonra medyayı indirmeyi deneyiniz.
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.