İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. 0xc00007b Hatası
Trendlerdeki Yazı

0xc00007b Hatası

0xc00007b-hatasi-cozumu-1571504376

0xc00007b Hatası Nedir ve Neden Olur?

Windows kullanan kişilerin bir takım program veya oyun yüklemek istedikleri esnada karşılarına çıkabilen sorunların en popülerlerinden birisi olan 0xc00007b hatası nedir ve nasıl çözülür konularında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bilgisayardaki özellikle temel programların güncellemesi sırasında beklenmedik kesintilerin veya programların düzgün bir biçimde kaldırılmaması gibi durumların yol açtığı hata kullanıcıların canını sıkabiliyor. Ancak bu durumun üstesinden gelmenin oldukça basit olduğunu belirtmek gerek. Çözüm yolu ile 0xc00007b hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenleri bildiğiniz için artık bu sorunun üstesinden kısa sürede gelebilirsiniz

0xc00007b Hatasının Çözüm Yolu

Genel olarak eksik bir takım dosyalardan dolayı kullanıcıların karşısına çıkan 0xc00007b hatasını çözmek aslında sanıldığı kadar zor değil.  İlk başta da bahsettiğimiz gibi eksik dll parçası nedeniyle ortaya çıkan bu sorunu çözmek için eksik olan parçayı onarmamız gerekiyor. Bu durumun birden fazla çözüm yolu olduğu için bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Bilgisayarı Yeniden Başlatmak: Bilgisayarınızı kapatıp açmak dosyanın bu işlemle birlikte yerine gelmesini veya hatanın yok sayılmasını sağlayabileceği için denenmesi gereken ilk çözüm yoludur.
  2. Uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştırmak: Açarken hata aldığınız oyun veya programı açarken sağ tık yardımı ile yönetici olarak başlatmak da sorunun çözülmesi noktasında sizlere yardımcı olabilir.
  3. Microsoft .NET Framework Güncellemesi Yapmak: 0xc00007b hatasına yol açabilecek bir diğer durum da Microsoft  .NET Framework paketlerinin güncel olmaması olabiliyor. Bu yüzden Microsoft internet sitesi üzerinden en son sürümü indirip bilgisayara yüklemelisiniz. Genel olarak bu işlemin ardından 0xc00007b hatası ortadan kalkacaktır.
  4. Microsoft Visual C++ Redistributable Paketlerini Güncel Tutmak: Bilgisayarınızda çalıştırmak istediğiniz programın ihtiyaç duyabileceği bu paketlerin güncel olmaması nedeniyle hata alıyor olabilirsiniz. Bu yüzden de adı geçen paketi Microsoft üzerinden indirmek hatanın çözülmesini sağlayabilir.
  5. Hata Aldığınız Programı Kaldırıp Yeniden Yükleyin: Çalıştırmaya çalışırken 0xc00007b hatası aldığınız programı kaldırıp yeniden yüklemek de size yardımcı olabilir. Ancak bunu yaparken programın dosyaları arasında bulunan “Uninstaller” yardımı ile kaldırmak en sağlıklısı olacaktır. Eğer bu yoksa da doğrudan Windows program kaldırma yöneticisi üzerinden bunu yapmalısınız. Programın dosyalarını tek tek elle silmeye çalışmak ise arta kalan dosya kalmasına ve iyice içinden çıkılamaz bir duruma yol açabileceği nedeniyle kesinlikle önerilmemektedir.
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.