İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji haberleri
  3. Apple iPhone 13 Model Telefon İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Apple iPhone 13 Model Telefon İncelemesi

5f02e77dd58fa15c1167445dc5cb8515

iOS 15 özel işletim sistemi ile gelen Apple iPhone 13 XDR OLED süper retina özellikli 6.10 inç ekrana sahiptir. Cihazda A15 model biyonik işlemci bulunuyor. Sistemi hızlandırmak için 4 GB RAM bileşeni yeterli görülmüş. Sistemin pil kapasitesi 2.915 mAh kapasiteli bir pildir. Bu telefon modeli 900 dolar fiyatla satışa sunuluyor ki, özel işletim sistemi, özel işlemci, süper retina ekran ve 120 Hz resim yenileme yeteneği gibi yetenekleri var.

Ancak bu özellikler tüm üst model Android işletim sistemini kullanan rakip firmaların ürettiği telefonlarda da var. Sistemi genel olarak gözden geçirmek gerekirse; 7.4 mm kalınlık, 162 gram ağırlık telefonun hem hafif hem de ince olduğunu gösteriyor. XDR OLED teknolojisi, cihazı özel kılan diğer bir özelliktir. 1125 x 2436 piksel ekran çözünürlüğü ve 455 PPI yoğunluk değeri bu ekranın diğerlerinden üstün olduğunun göstergesidir. İnce bir tasarıma sahip cihazın ekran/boy oranı yüzde 90.4 olarak ayarlandı. 625 niT parlaklık değeri olan cihaz, geniş bir renk yelpazesine sahiptir. HDR10+ özelliği ve 120 Hz resim yenileme özelliği ile ekran çok kaliteli olduğunu zaten gösteriyor.  Çizilmeye karşı dirençli üretilen cam, olefobik kaplama ile korunuyor.

Apple iPhone 13 Model Telefon Teknik Özellikleri

5 nano metre mimari ile inşa edilen özel işlemcisi, kolay ısınmıyor. 8 çekirdekli A15 işlemci, 4 çekirdekli APPLE grafik işlemci ile destekleniyor. Sistem için 4 GB ram ve 256 GB alan tahsis edilmiş. Arkada 3 x12 MP kameralar, geniş telefoto ve ultra geniş sensörler olarak sıralanıyor.  Telefoto kamera gerçek büyütme özelliği olarak X2 Zoom özelliklidir. Sistem 4K kalitenin ötesini sunamıyor. Öne çift Selfie kamera yerleştiren APPLE 12 MP kamerası ve 3D SL kamerası ile önden çekimler için 4K kaliteyi garantiliyor. Sistemin enerji bloğuna geldiğimizde, kullanılan pil 2.915 mAH kapasiteli bir bataryadır ve 15 Watt adaptör ile dolmaktadır. Bu adaptör, yarım saatte pilin yarısını dolduracak güce sahiptir. Kaliteli stereo hoparlörler ile donatılan bu sistemde parmak izi okuma, siri, barometre sensörü, cayro sensörü, ivme ölçer gibi sensörler var.

Apple iPhone 13 Model Telefon Fiyatı

Apple iPhone 13 Fiyatı 900 dolar olarak belirlendi ancak bu fiyat, bu makine için yüksek olabilir. 2021 yılında milyar dolar hacme sahip akıllı telefon pazarında çok daha yüksek kaliteli donanımlarla gelen çok daha uygun fiyatlı rakip ürünler var. Ancak APPLE zaten belli bir zümreye hitap ediyor ve tüm piyasayı ele geçirmek gibi bir hedefi yok. Giriş seviyesi ve orta seviye ürünler yerine yüksek kaliteli donanımları tercih etmeye bu yıl da devam ediyor. Cihaz kasım 2021 tarihinde satışa çıkacak ama piyasadaki rekabet, bu ürünün daha erken çıkışını da sağlayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap