İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. valorant service status
Trendlerdeki Yazı

valorant service status

valorant

Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant, çeşitli yetenekleri bulunan karakterlerle savaşlar yapabileceğiniz, çeşitli oyun modlarına sahip çevrimiçi, çok oyunculu oyundur. Standart maçta amacınız spike (bomba) kurmak ve imha etmektir. Maça hangi tarafta başlarsanız başlayın devrede rakip takımla görev değiştirirsiniz. Her haritada belirli bomba kurma alanları vardır ve hücum takımı bu alanlara belirtilen süre içinde girip bombayı kurmalı veya süre geçmeden rakip takımın tamamını yok etmelidir. Standart mod dışında daha farklı oyun modları da mevcuttur.

Kısa süreçte ciddi kitlelere ulaşarak dikkatleri üzerine çeken oyun, her geçen gün kazandığı kitleler ve geliştirici ekibin doğru güncellemeleriyle çıkışını sürdürmekte. Kapalı beta döneminde bile günlük yaklaşık 3 milyon oyuncu sayısına ulaşan başarılı oyunun bu kadar çok kitlesi olması elbette beraberinde bazı sorunlar getirebiliyor. Şüphesiz bunlardan en önemlisi ping ve server sorunları oluyor ki Riot Games oyuncuları mağdur etmemek ve hemen bilgi akışı sağlayabilmek adına kendi sitesinde ‘’service status’’ adında bir hizmet oluşturmuş. Peki ya Riot Games Service Status nedir, nereden ulaşılır?

Riot Games Service Status Nedir, Nasıl Kullanılır?

Service Status kısaca Riot Games’in sunduğu oyunlar (League Of Legends, Valorant vs) için sunucu aksaklıklarını oyunculara ilettiği bir hizmettir. Oyuncular Riot Games’in internet sitesinden bu sayfaya erişerek bir sorun olduğunu düşündüğü oyunun aksaklık durumunu kontrol edebilir hatta yakın geçmişte yaşanan sorunları da inceleyebilir. Bunların yanı sıra sorgulattığınızda herhangi bir sorun görünmemesine rağmen sunucularda bir aksilik olduğunu düşünüyorsanız yine bu sayfa üzerinden destek talebi oluşturabiliyorsunuz.

Valorant Service Status yani hizmet durumu bilgilerine erişmek için status.riotgames.com adresi üzerinden girdiğiniz sayfada tercih ettiğiniz dili seçin ardından altta bulunan oyun posterlerinden Valorant’ı seçin ve sunucu bilgilerine erişin.

Bir sorun görünmemesine karşın bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüyorsanız, aynı sayfada bulunan ‘’sorun bildir’’ yazısına tıklayın. Açılan sayfadan sorun bildirmek istediğiniz oyunun posterine tıklayın. Burada karşınıza çok sorulan sorular çıkacaktır, sorununuzu buradan bulup çözebilir veya sayfanın ortasında bulunan ‘’bilet gönder’’ ibaresine tıklayarak destek talebi oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap