İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji haberleri
  3. Peak Games Kurucusu kimdir?
Trendlerdeki Yazı

Peak Games Kurucusu kimdir?

images

Peak Games Kurucusu kimdir? son günlerde çokça konuşulan yerli oyun şirketi Peak, dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında olan ABD merkezli Zynga şirketine satılarak büyük ses getirmeyi başardı.

Peki şirketin kurucusu ve CEO’sunun hayatı bir anda merak konusu oldu, merak eden takipçilerimiz için bir yazı hazırladık. Kurucusu ve CEO su olan Sidar Şahin kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Sidar Şahin Kimdir?

Yerli oyun şirketi Peak Games‘in Kurucusu ve CEO ‘su olan Sidar Şahin İstanbul doğumlu ve 40 yaşındadır. Türkiyede oyun uzmanlarının başında gelen Sidar Şahin Peak Games kurmadan önce Türkiye’de ve dünyanın çeşitli bölgelerinde internet girişimlerinde bulunmuş ve yönetmiştir. Şahin, Boğaziçi Üniversitesini diğer büyük girişimciler gibi yarıda bırakmıştır.

Başarılı Projeleri!

Sidar Şahin’in önemli projelerinden bazıları ise Funpac, 2003 yılında kurulmuş başarılı bir oyun stüdyosudur ve oyunları 30 ülkede yayınlanmıştır. İzlesene.com gibi sosyal video paylaşımı üzerine yoğunlaşmış ve Türkiye’de YouTube geride bırakmıştır. Şu anda Türkiye’nin en değerli ikinci internet ürünü olan Izlesene, Google Adplammer ve IAB raporlarına* göre dünyanın da top 1.000 internet ürünü arasında yerini almıştır. Gamegarden, milyonluk bir şirket olmayı başarmış ve şirketi Doğan Grup tarafından satın alınmıştır. Aynı zamanda Trendyol.com da ortağı olan Sidar şirketin önemli bir yere gelmesinde etkisi ve katkısında önemli bir rol almıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap