1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji haberleri
  3. Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Trendlerdeki Yazı

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/09/destek360.jpg

Son zamanlarda artan telefon kullanım süreleri nedeniyle kullanıcıları daha iyi bir telefon alma arayışına sürüklüyor. Her geçen gün daha iyi ve daha donanımlı telefonlar piyasaya süren global markalar, bu isteğin ortaya çıkmasında en büyük nedenidir.

Durmadan sürekli olarak telefonları yenilemesi, kullanıcıları bu ürünlere yönelmesini sağlıyor. Buda kullanıcıların sürekli olarak telefon yenilemesine ve böylelikle masraflarının artmasına sebep oluyor. Artan bu telefon yenileme hareketliliği sonucundan kullanıcıları dikkat etmesi gereken bazı noktalar ortaya çıkıyor.

Bu yazımızda sizlere telefon alırken dikkat etmeniz gereken bazı konularda önemli bilgiler paylaşacağız. Sizler de bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak ve uygulayarak telefon alırken daha dikkatli olmanızı ve telefon alırken paranızı daha temkinli bir şekilde harcamanıza yardımcı olacağız.

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşlemci

Bir takım meblağlar vererek aldığınız telefonun her dakika donmasını, kasmasını eminiz ki hiç istemezsiniz. Bunun için alacağınız telefonun işlemcisine dikkat etmeniz gereklidir. Alacağınız telefonun işlemcisi Snapdragon 400 illa 800 arasında olması işinizi mutlaka görecektir. Bu değerlerin ne kadar yüksek olması sizlerin o derece performans almasını sağlayacaktır. İllâ ki bu değerler belirli bir ücretler karşılığında sunuluyor ama alacağınız fiyatlardaki telefonun en iyisine sahip olmasına özen gösterin.

Ekran

Telefon ile en çok etkileşim sağlanan alan telefon ekranıdır. Bu yüzden alacağınız telefonun ekranı ne kadar iyi olursa size o kadar iyi bir performans sağlamasını sağlayacaktır. Bu sebeple telefon alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri telefonun ekranıdır. Ekranın sahip olduğu özellikleri değerlendirmenizde fayda vardır. Ekran çözünürlüğü ve ekran boyutları dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biridir. Eğer ikinci el bir telefon alacaksınız ekran üzerinde çizik veya kırık olmamasına dikkat edin. Eğer böyle bir şey varsa o telefonu tercih etmemeniz sizin için daha avantajlıdır.

Depolama

Telefonun en önemli özelliklerinden biri depolama kapasitesidir. Telefon kullanımı sırasında kullanacağınız dosyaların boyutları veya uygulama boyutlarını sürekli kontrol etmemek için yüksek depolama kapasitesine sahip telefonlar tercih etmenizde fayda vardır. Bunun için kapasitesi yüksek olan telefonlara bir öncelik tanıyın. Sizlere daha rahat bir kullanım sağlayacağı için bu kararınızdan hiçbir zaman için pişman olmayacaksınız.

Batarya Kapasitesi

Telefon kullanımını etkileyen en önemli faktörlerden birisi batarya kapasitesidir. Kimse telefon ile eğlenceli dakikalar yaşarken biran için siyah bir ekran ile karşılaşmak istemez. Bunun için yüksek batarya kapasitesine sahip telefonlar tercih etmenizde fayda var. Fiyatları daha yüksek olsa dahi size sağlayacağı avantajları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Emin olun ödediğimiz bu fiyat farklarının karşılığını sizlere fazlası ile verecektir. Sizse telefonunuzun keyfini sürmeye devam edeceksiniz. Eğer size de bu anlattıklarımız mantıklı geldiyse, telefon seçerken batarya Kapasitesi yüksek olan telefonlara mutlaka avantaj sağlayın.

Yorum Yap

Yorum Yap