İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji haberleri
  3. Instagram için yeni 5 özellik yolda!
Trendlerdeki Yazı

Instagram için yeni 5 özellik yolda!

Instagram, kullanıcıları için yeni özelliklerin yolda olduğunu duyurdu. Kullanıcıların işine yarayacağı bu özellikler neler?

5dd54fe618c77322ac6855ba

Instagram, kullanıcıları için yeni özelliklerin yolda olduğunu duyurdu. Kullanıcıların işine yarayacağı bu özellikler içerik oluşturucularının işini hayli kolaylaştıracak.

Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan instagram, kısa süre sonra kullanıcıları için 5 yeni özellik getiricek. Bu özelliklerin neler olduğunu bu yazımızda bahsettik. İşte Instagram için 5 yeni özellik!

Instagram için yeni 5 özellik
  1.  Insights butonu, profil sayfasına eklenen buton sayesinde takipçileriniz için daha fazla bilgi edinmenize yaracak. İçerik oluşturucularının çok işine yarayacak.
  2. WhatsApp’ın, sahte haberlerin yayılmasının önüne geçmek için geliştirmiş olduğu bu özellik;  iletileri yönlendirilebilecek kişi sayısına getirdiği kısıtlama özelliğinin bir benzerini Instagram’a da gelecek. WhatsApp uygulamasında olduğu gibi mesajları iletme özelliği de eklenmiş olacak.
  3. Instagram da bir canlı yayına girmeden önce yayının ne ile ilgili olduğunu bilmek her kullanıcının hakkı. Instagram bu isteği dikkat’e alarak yeni özellikle birlikte canlı yayın öncesi yayınınıza bir başlık oluşturarak takipçilerinize bilgi verebileceksiniz.
  4. Hikayeler kısmında kullanıcılar kategorilere ayırabilecek. Bu sayede hikayelerinizi kategorilere göre sıralayabileceksiniz.
  5. Instagram kullanıcıların yanlışlıkla gönderdigi mesajları silmesine imkan sağlıyor. Fakat mesajınızı siz silmeden önce görüntülenmiş veya iletilmiş olup olmadığını bilmiyorsunuz. Yeni gelen özellikle birlikte WhatsApp ta olduğu gibi iletildi ve mavi tık benzeri bir özelliği Instagram getiricek.
Yorum Yap

Yorum Yap