İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Bağımlılık Yaratan Oyunlar (Tehlikeli)
Trendlerdeki Yazı

Bağımlılık Yaratan Oyunlar (Tehlikeli)

2500258_810x458

Evet her oyun severin çok sevdiği bir oyun illaki vardir. Oynarken kendini iyi hissettiği ve zevk aldığı bir oyun, Oyun sever için vazgeçilmez bir hâl alıyor ve oyuncu oyunu oynamadığı zamanlarda kendini iyi hissetmiyor. Nasıl ki sigara, içki ve kumar gibi bağımlılıklar olduğu gibi oyun bağımlılıkları olabiliyor. Çünkü insana iyi hissettiren şeyler bir süre sonra bağımlılık yaratır. Bizde siz değerli takipçilerimiz için bir liste hazırladık, Bağımlılık Yaratan Oyunlar.

Her şeyin fazlası zarar olabiliyor bazen, nasıl ki içki, sigara ve kumar bağımlılığı gibi insanlar üzerindeki bıraktığı bir takım olumsuzluklar gibi. Oyunların da insanlar üzerinde olumsuz etkileri olabiliyor. Bağımlısı olduğu oyunu saatlerce oynamak , zamanının çoğunu oyuna ayırmak, oynadığı karakteri gerçek sanmak kişi üzerinde ciddi psikolojik ve ruhsal sorunlara yol açabilir. Bağımlılık Yaratan Oyunlar Listemizde ilk 5 !

1.Mavi Balina Challenge

Mavi Balina Challenge

Mavi Balina Oyunu, “Mavi Balina Challenge” olarak da bilinen ve birçok ülkede oynanabildiği iddia edilen bir internet oyunudur. İddialara göre oyun 50 bölümden oluşuyor ve son bölümde oyuncunun intihar etmesi isteniyor.

2.Minecraft

Minecraft

Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 3 boyutlu bir oyundur. Oyuncu oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiğini fark etmez. Uzun süre bilgisayar başında zaman geçirir.

3.PlayerUnknown’s Battlegrounds-PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds-PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu savaş oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Dünya genelinde milyonlarca kişinin oynadığı ve sevilen bir oyun olmasına rağmen uzmanlar tarafından eleştirilen bir savaş oyunudur.

4.Grand Theft Auto -GTA

Grand Theft Auto -GTA

Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır. Çıktığı ilk yıldan beri oyun severlerin büyük ilgisini çekmeyi başarmıştır.

5.Call Of Duty

Call of duty

Call of Duty, birinci şahıs nişancı türü aksiyon oyunları serisidir. Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Modern Warfare 3 kurgulanmıştır. Soğuk savaş dönemi oyuna konu edilmiştir. Serinin diğer oyunları ise II. Dünya Savaşı konuludur. Dünya genelinde milyonlarca kişinin oynadığı bir savaş oyunudur.

Yorum Yap

Yorum Yap