İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Among Us Nasıl Oynanır?
Trendlerdeki Yazı

Among Us Nasıl Oynanır?

among-us_16_9_1602489545-880x495

Aramızda oynamaya başlamak istiyor ama bu eğlenceli başlığın nasıl çalıştığını bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin, burada size oynamayı öğrenmeniz için gereken anahtarları, püf noktaları ve ipuçlarını veriyoruz. Among Us nasıl oynanır, Among Us oynama, Among Us oyna

Aramızda Neler Var? Nasıl Oynanır?

Aramızdaki Oyunlar 3 farklı haritada maksimum 4 ile 10 oyuncu arasında olabilir. Yaklaşım basit; biz bir geminin mürettebatıyız ve aramızda hepsini öldürmek isteyen bir katil var. Ama dikkatli olun, çünkü o katil biz olabiliriz.

Her oyunun başında kimin katil olacağına rastgele karar verilir. Siz olabilirsiniz veya başka bir oyuncu olabilir, gerçek şu ki, sadece katil onun olduğunu bilecek ve hayatta kalmaya çalışırken diğer herkes kendi gölgesinden bile şüphelenmek zorunda kalacak.

Aramızda oyunundaki her oyuncu farklı bir renge bürünür (12 taneden mevcut) ve isimleri karakterlerinin başının üzerinde görünür. Mürettebat, katili kazanmak ya da keşfetmek ve geminin hepsini öldürmeden önce onu gemiden çıkarmak için gemide bakım yapmalıdır.

Bir oyuncu başka birinin cesedini her bulduğunda, alarm düğmesine basabilir ve ne olduğu hakkında birlikte konuşmak için bir tartışma başlatabilir. Ana fikir, katili keşfetmek için kanıt veya gerçekleri göstermektir. Bu, herhangi bir oyunun en önemli kısımlarından biridir.

Tartışmalarda her oyuncu, sahtekâr olduğunu düşünürse, onu gemiden çıkarmak için başka bir oyuncuya oy verebilir .

En çok oyu alan oyuncu boşluğa atılacak ve sahtekâr olup olmadığı keşfedilecektir (beraberlik olabilir, bu durumda kimse atılmaz).

Bu dönüşte şüpheleriniz olması durumunda da çekimser kalmak mümkündür.

Katil, bir ekip üyesi gibi davranarak ve diğerlerini olduğu konusunda ikna ederek, başka bir oyuncuyu suçlayarak ve hatta masumları çıkarmak için oy vererek katılabilir.

Tartışmalarınızda özlü ve doğrudan olmaya çalışın. Her zaman tartışmalarda ele alınan bazı önemli nüanslar, örneğin “Ne oldu?”, “Nerede oldu?” ve “Kimdi?”

Her şeyden önce oyunun gerginliği ve karmaşıklığı yaratılır, çünkü oyunlar sırasında diğer oyuncularla konuşamayız (tartışma düğmesine basmazsak). Bu nedenle, birçok şüphe uyandırılıyor ve her oyuncunun çok farkında olmalıyız, çünkü herhangi biri bize ihanet edebilir ve en beklenmedik anda sırtımıza bıçak saplayabilir. Kağıtlarınızı kaybetmeyin ve her oyuncunun oyun sırasında nasıl davrandığını hatırlayın, çünkü son anlarda bu, size kimin daha az veya daha fazla şüpheli göründüğüne karar vermenin anahtarı olabilir.

Among Us da Bir Oyuna Nasıl Başlanır?

Aramızın ana menüsünden diğer oyuncuların oyunlarına katılabilir veya sadece arkadaşlarımızla oynamak istiyorsak doğrudan özel bir oyun oluşturabiliriz. En kolay seçenek, “Çevrimiçi oyna” düğmesine tıklamak ve mevcut sunuculardan veya oyunlardan birini seçmektir.

Görünen tabloda oyunun adını ve sağdaki oyuncu sayısını görebilirsiniz. Boş bir slot varsa, bir oyuna tıklayın ve katılmayı deneyin. Oyun size odanın dolu olup olmadığını söyleyecektir (boşluk sağlamak için maksimum oyuncu sayısına yakın olmayan oyunların seçilmesi tercih edilir).

Aramızdaki bir başka seçenek de ana menüden erişilebilen ücretsiz modda oynamaktır. Bu mod, yeni oyuncular için çok ilginç bir seçenektir çünkü gerçek bir oyunun stresine maruz kalmadan kontrollere ve mekaniklere uyum sağlamanıza izin verir. Mevcut haritaları tanımak, geminin görevlerinin nasıl çalıştığını kontrol etmek ve kontrollerin en az nasıl kullanılacağını öğrenmek için Aramızda ilk kez oynadığınızda ücretsiz moddan geçmeniz önerilir.

Serbest Modda Katil Olarak Pratik Yapın

Size vermek istediğimiz harika bir tavsiye, oyunu ilk önce katil olarak oynamaya çalışmanızdır. Katil rastgele seçildiğinden, olman pek olası değildir, ancak bu tarafta nasıl oynanacağını bilmediğin için hemen keşfedilmek istemezsin. Bu yüzden, katillik mekaniğini serbest modda uygulamak harika bir fikirdir.

  • Bunu yapmak için, serbest modda bir oyuna girin.
  • Oyun başladığında, etkileşim kurabileceğiniz merkezi bilgisayara gidin.
  • “Özelleştir” e tıklayın ve birkaç klasör açılacaktır.
  • “Be_Impostor.exe” adlı kırmızı belgeyi seçin.

Şimdi katil rolünü üstlenecek ve onun yeteneklerine ve özelliklerine erişebileceksiniz. Farklı odaları sabote etmek veya sahte karakterleri öldürmek gibi sizin için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu görmek için haritada bir süre oynayın. Yani gerçekten bir sahtekâr olma sırası size geldiğinde, rolünüzü yerine getirmeye hazır olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap