İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Binance TR Kimlik Doğrulama Hatası
Trendlerdeki Yazı

Binance TR Kimlik Doğrulama Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/08/kapak_073249.jpg

Binance TR kimlik doğrulama hatası nedir diye araştıracak olursak, tüm dünyayı saran Kripto para birimlerinden bir tanesi olan Binance de “kimlik doğrulama hatası” sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kripto para borsasında ilk akla gelen ve en güvenilir olanıdır. Kimlik doğrulama işlemi, tüm müşterilerin hesabını korumak adına yapılan bir işlemdir. Hesabınızı her türlü dolandırıcılık ve terör finansmanından tutun da, kara para aklama ve daha pek çok tehlikelere karşı korumak amaçlıdır. Türk parası yatırıp çekmek için doğrulama yapılması gerekmektedir. Doğrulama paramızın miktarına göre seviye 1 ve seviye 2 olarak belirlenmektedir. Kimlik doğrulama yapılmadığı takdirde hesabınız kısıtlanmaktadır.

Buradaki püf noktası ise 1. doğrulama kabul edilir ise para çekmeniz için zaten yeterli bir alanın yaratılmış olmasıdır. 2. doğrulama ise oldukça fazla büyük paralar kullananlar için gereklidir. Normal seviyelerde para yatırıp çekenler için 1. doğrulama yapıldıktan sonra, alım veya satımda para bankaya havale olur. Ardından sistemde yer alan “cüzdan” kategorisine tıklanır. Buradan “çekim” tuşuna tıklanır ve TRY’yi seçilir. Ardından IBAN’a tıklanır. Alıcıyı yazarak, onay tuşuna basınca SMS şifreyi gönderir. Bu da onaylandıktan sonra, paranız bankaya aktarılmaktadır ve çekilmeye hazırdır. Kimlik doğrulama işlemi zaten 1. seviye doğrulamada genellikle hemen oluşmaktadır. Oluşmayan durumlarda mobilden değil, Google’dan hesap açarak denemek gerekmektedir.

Binance TR Kimlik Doğrulama Hatası Çözümü

Binance TR kimlik doğrulama hatası çözümü için İzlenecek adımların aynı olması dolayısı ile adım adım anlatmak gerekmektedir.

1. Hesabınıza girdikten sonra kimlik bölümüne gelinir ve de direkt “doğrula” seçeneğine tıklanmaktadır.

2. Burada yatırma ve çekme limitleri ve üç seviyede doğrulama bölümlerini görülmektedir. Limitler yaşadığınız ülkeye göre değişmektedir. Buradan ülke seçilir veya değiştirilebilmektedir.

3. Sırasıyla kişiye ait bilgiler girilerek devam butonuna tıklanmaktadır. Bilgiler tamamen gerçek ve doğru bilgiler olmak zorundadır.

4. Şimdi ise büyük miktarlarda para yatırma ve çekme için asıl gerekli olan 2. Seviye doğrulamayı gerçekleştirmek gerekmektedir.

5. “Limiti yükselt” butonuna tıklanır ve hemen sonrasında kimlik belgelerinizin fotoğrafı gerekmektedir. Bunlar arasında kimlik belgesi, pasaport, ehliyet gibi belgeler olabilmektedir. Bu belgelerin nerede düzenlendiğini seçeneklerden seçmek gerekmektedir.

6. Hangi belge olursa olsun fotoğrafınız net çıkmalıdır. Belgenin ön ve arka kısımları kısacası bütünüyle gönderilmelidir.

Günde on sefere kadar kimlik doğrulamayı denenebilir. Fotoğraf yükleme işlemini bilgiler kısmı oyalanmadan yapmanız gerekmektedir. İşlemler esnasında asla tarayıcınızı yenilememelisiniz. Başvurunuz 10 kez ret aldıysa tekrar denemek için kesinlikle 24 saat kadar beklemeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulamadaki sorunun çözümü için Binance yetkilileri yardım sağlamaktadırlar.

Yorum Yap

Yorum Yap