İlginizi Çekebilir
https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2023/03/OkCupid-Sky-Logo.png
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Bosch Bulaşık Makinesi e25 Hatası
Trendlerdeki Yazı

Bosch Bulaşık Makinesi e25 Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/10/Bosch-bulasik-makinesi-e-25-hatasi.jpg

Alman yapımı olan Bosch bulaşık makinesi, bazı durumlarda e 25 hatası vermektedir. Bosch bulaşık makinesi e 25 hatası vermesi durumunda, tahliye pompasının tıkandığını size bildirmektedir. Bazı modellerde bu yoktur. Fakat bu durum pompaya bağlanmış olan hortumun tabanı olabilmektedir. Yani çarkın pompada yabancı bir cisim ile engellendiğini gösterir. Bu hata yalnızca bu olmadığı gibi pompa kapağının da olmadığını belirtir.

Bosch bulaşık makinesinde meydana gelen bu hata genellikle kullanıcının hatası ile bulaşık birikintisinden kaynaklanır. Yemek artıklarını bulaşık makinesine doldurmadan önce temizlenmesi gerekir. Diğer yandan makine uzun süre çalıştığı için pompa yağlı kalmış olabilir. Bu durumlarda pompa suyu dışarı veremez ve tıkanma meydana gelir.

Bosch Bulaşık Makinesi e25 hatası Çözümü

Bulaşık makinenize bulaşık tabaklarını temizleyerek koysanız da, bazen bu da yeterli olmaz. Makine yağlardan yıkanmadığı sürece bu arıza meydana gelebilmektedir. Makinenin yağlı olması borunun tıkanmasına neden olur. Ağızda birikmiş olan yağ bir süre sonra pompanın ağzını kapatır. Bu nedenle de bulaşık makinesi ara sıra temizlenmesi gerekir. Bosch bulaşık makinesi e 25 hatası çözümü şu yollarla yapılmış olunur.

Bulaşık makinesinin alt kısmında yer alan suyun çıkarılması gereklidir. Bunları yapmadan önce makinenin fişini prizden çekmek olacaktır.

  • Sepetleri bulaşıklarla beraber dışarı alınız.
  • Daha sonra alt kirişi çıkartın.
  • Makine içerisinde bulunan kirli suyu alın.
  • Filtrenin kapağını sökün.
  • Filtrenin kapağını söktükten sonra yağlı olan yerlerle beraber kapağı temizleyin.

Bosch Bulaşık Makinesi e25 Hatası Nedir?

Bosch bulaşık makinenizin çalışması sırasında aniden durması sizi biraz sinirlendirir. Bu durumda bulaşıklarınızı elle yıkamanız gerekecektir. Bosch bulaşık makinesinde meydana gelen bu hata nedeniyle makinenizde e25 hatası görünür. Bosch bulaşık makinesi e 25 hatası nedir? Bu konuda neler yapmamız gerektiğini açıklayacağız. Bosch bulaşık makinelerinde en çok görülen hatalardan biriside e 25 hatası olmaktadır. Bu hata tahliye pompasına bağlı olan borunun tıkanmış olduğunu belirtir.

Diğer yandan bu e 25 hata kodu, çarkın pompada bir cisim tarafından engellendiğini ifade eder. Bu hatalar yalnızca, tıkanmanın sonucunda değil, bazen pompa kapağının olmadığını da belirtir.

Yorum Yap

Yorum Yap