İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Cyberpunk 2077’nin Efsanevi Müzik Grubu Samurai’ın Tarihi
Trendlerdeki Yazı

Cyberpunk 2077’nin Efsanevi Müzik Grubu Samurai’ın Tarihi

cyberpunk-2077-den-yeni-fragman-ve-oyun-muzigi-13496492_9103_m

Hiç Johnny Silverhand‘in vokalisti olduğu Rock grubu Samurai‘ın tarihini merak ettiniz mi? Eğer bu soruya cevabınız evetse, o zaman buyurun yazımıza başlayalım.

Cyberpunk 2077’nin Efsanevi Müzik Grubu Samurai’ın Tarihi

Gerçek hayatta olduğu gibi Cyberpunk evreninde de müzik, sisteme karşı gelmenin ve onunla savaşmanın harika bir yolu. Bu yüzden anarşist bir rock grubu olan Samurai, evrende oldukça önemli bir yere sahip. Kendine özellikle Cyberpunk 2077 oyununda çok fazla yer bulan grubun kökleri oldukça eski yıllara dayanıyor. 2003 yılında kurulan müzik grubu ilk olarak Night City‘nin arka sokaklarındaki Palladium, Destiny ve Nexus gibi barlarda çalarak başladı kariyerine.

Günlerden bir gün, grup Rainbow Cadenza’da sahne alırken vahşi bakışlı, garip görünüşlü bir adam Johnny ve Kenny’ye yaklaştı ve grubu plak şirketine katmak istediğini söyledi. İkili doğal olarak bu adamın bir ayyaş olduğunu düşündü ama adam onlara kartını uzatınca gerçek ortaya çıktı. Bu adam Universal Music’in başkanı Jack Masters’tan başkası değildi. Çok geçmeden Samurai grubu dünya çapında oldukça ünlü olan şarkılara imza attı ve büyük şehirlerin hepsinde konserler vermeye başladı; ama düşüş kaçınılmazdı.

2008 yılında grup dağıldı, Nancy ona şiddet işleyen kocasını iterek 83. kattaki apartmanlarının penceresinden attığı için 7 ay hapse çarptırıldı. Grubun diğer üyeleri de kendi yollarına gittiler. Johnny Silverhand ise kendi başına başarılı bir kariyere sahip oldu.

İşte, bir dönem Amerikan gençlerinin kalplerine isyan ve anarşiyi pompalayan Samurai’ın hikâyesi bu kadardı. Hikâyenin biraz kısa olduğunun biz de farkındayız ancak grubun kendisi de pek uzun ömürlü olmamış. Peki sizler bu müzik grubu ve Johnny Silverhand hakkında ne düşünüyorsunuz? Samurai grubu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap