1. Ana Sayfa
  2. Genel Konular
  3. disk boot failure insert system disk and press enter hatası
Trendlerdeki Yazı

disk boot failure insert system disk and press enter hatası

oshibka-disk-boot-failure-3

Bilgisayar kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı disk boot failure insert system disk and press enter hatası, bu sorunun çözümünü bu yazımızda sizler için araştırdık ve yapılması gerekenleri sıraladık.

Kullanıcıların en çok araştırdığı ve merak ettiği sorunların başında gelen mavi ekran hatalarından olan biri olan disk boot failure insert system disk and press enter hatası sıksık karşımıza çıkar ve çok cansıkıcı bir sorundur. Öncelikle bu hata nedir ve neden oluşur, öncelikle bunları bilebilirsek sorunu daha iyi çözmemize yardımcı olacaktır.

Disk boot failure insert system disk and press enter hatası nedir?

Disk boot failure insert system disk and press enter hatası çözümü, bu hata genellikle hard disk bozuk cihazlarda sıklıkla meydana gelen mavi ekran hatalarından biridir. Ayrıca Bios ayarları doğru yapılmamış ise de karşılaşılabilir. Çözüm yolları ise aşağıdaki birkaç yöntemle sağlanabilir.

Çözüm Yolları:

  • Hard disk ve enerji ve data kablolarınızı çıkan soket yada kopmuş kablo var mı diye kontrol edin.
  • HDD kullanıyor iseniz doğru çalıştığından emin olun.
  • Hard diski doğru çalışmıyor veya bozulmuş olabilir. Hard diskinizi değiştiriniz.
  • Biostan ayarlarınızı sıfırlayınız. Bilgisayarınızda önemli belgeler ve resimler varsa bu yöntem önerilmez !
  • İnternette dolaşan kasayı tekmeleyin tarzı önerileri dikkate almayın zira bu yöntem daha fazla hasar ve maddi kayba neden olacaktır. Teknik servisten yardım almanız önerilir.
Yorum Yap

Yorum Yap