1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar
Trendlerdeki Yazı

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/05/en-cok-oynan-oyunlar.jpg

Dünyayı etkisi altına alan salgın süresince, her yaştan insan oyunlara merak saldı. Eğlenceli vakit geçirmek isteyen kullanıcılar oyun piyasasını da canlandırdı, ve bu yapımcıların dikkatini çekerek yeni oyun geliştirilmesine olanak sağladı. Peki dünyada en çok oynanan oyunlar neler hiç merak ettiniz mi? Merak eden takipçilerimiz için sizlere en çok oynanan oyun hangileri sıraladık.

Dünyada En Çok Oynan Oyunlar Güncel

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Çıktığı ilk günden beri çok sevildi ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan PUBG, her geçen gün oyuncu kitlesini arttırmaya devam ediyor. Çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur.

VALORANT

VALORANT, kapalı beta olarak yayınlandığında oldukça sevildi ve yapımcılar hızlı bir şekilde oyunu sınırlı erişimden çıkardılar. Çok oyunculu taktiksel birinci şahıs oyunları arasında en çok oynan oyunlardan birisidir.

 League of Legends

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanmış MOBA türü strateji oyunudur. İlk olarak 2009 yılları arasında piyasaya çıkmıştır. Dünya üzerinde büyük bir oyuncu kitlesini elinde barındırıyor.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilmiş çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunları arasında büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. İlk olarak 21 Ağustos 2012 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Fortnite

Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017 yılında yayınlanmış nişancı oyunudur. Save the World, Fortnite Battle Royale ve Kreatif adında üç oyun modunu içerir.

Dünyada en çok oynan oyunlar 2021 listesinde sizin de olması gerektiğini düşündüğünüz oyun var ise yorum kısmında belirtebilirsiniz. Dünyada en çok oynanan oyunlar listesini editör arkadaşlarımızın araştırmaları sonucunda hazırladık, sizlerin görüşleri farklı olabilir, görüşlerinizi bizlere yorum kısmından iletiniz. Herkese iyi günler ve bol oyunlar dileriz.

Yorum Yap

Yorum Yap