İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Google Sürekli Olarak Duruyor
Trendlerdeki Yazı

Google Sürekli Olarak Duruyor

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/07/google-core-update-may-1588679613.jpg

Android cihazlarda kullanıcıların sıklıkla başına gelen google sürekli olarak duruyor hatası akıllı cihazlarda karşılaşılmaktadır. Kullanıcıların bu hatayı yaşadığı internet tarayıcıları google chrome veya akıllı cihazların kendi tarayıcılarından kaynaklanmaktadır. Hatalara bakıldığında cihazların xiaomi, samsung vb. Android cihazlarda olduğu görülmektedir.

Google sürekli olarak duruyor hatası cihazların ayar bölümlerinde yapılan bazı işlemler sonrasında çözülmektedir. Hızlıca google hatalarını kolayca çözebileceğiniz yöntemlere bakalım.

Google Sürekli Olarak Duruyor Hatasının Çözümü

Hataya ilişkin birden fazla problem çözme metottu bulunmaktadır. Sorunu çözmek için tüm metotları denemeniz gerekmektedir. Akıllı cihazlar içinde sorunun çözümü farklı metotlarla mümkün hale gelmektedir.

Öncelikle google üzerinden gerçekleşen durdurma hatasını cihazın ayarlar – uygulamalar ve uygulamaları yönet adımından sonra uygulama verilerinin silinmesi gerekmektedir. Sıklıkla bu yöntemin hatanın çözümünde faydalı olduğu görüldü.

1.      Uygulama önbelleği temizleme

Sorunun yaşandığı uygulama kapsamında aşağıdaki adımların yapılması gerekmektedir. Play store veya internet tarayıcılarında da aynı yöntem geçerlidir.

  • İlgili cihazın ayarlar alanına gidilmeli
  • Depolama alanı ve sonrasında önbelleği temizleme seçeneği tıklanmalı
  • Sonrasında verilerin temizlenmesine dair seçeneğin seçilmesi gerekir.
  • İşlemin sonradan tekrar denenmesiyle hatanın kaybolduğu görülmektedir.

2.      Akıllı cihazın yeniden başlatılması

Önbellek temizleme işlemleri sıklıkla problemi çözse de google sürekli durdurma hatasının devam etmesiyle cihazın yeniden başlatılması gerekmektedir. Güç düğmesine basılı tutup cihazın yeniden başlatılmasını sağlayın ve ardından önbellek temizleme işlemini tekrar yapın. Android ayarları tekrar yükleneceğinden bu durumda problemin aşıldığı görülebilir.

3.      Google Sürekli Olarak Duruyor Uygulama Güncelleme

Hatanın alındığı uygulamalar içerisinde google play ve internet tarayıcılar başta olsa da diğer google uygulamalarında da görülmektedir. Bu nedenle uygulamaların güncellenmesi önem taşımaktadır. Özellikle problem google play üzerinde görülüyorsa aşağıdaki adımları takip edin.

  • Android cihazdan ayarlar ve ardından uygulamalar açılmalıdır.
  • Google play storeye dokunup tüm güncellemeleri kaldırmayı deneyin.
  • Bu esnada google play storenin fabrika ayarlarına dönmesini sağlayın.

Fabrika ayarlarına döndükten sonra tekrar google hesabınızı eklemeniz gerekecektir. Hesap ekleme işlemi sonrasında google play uygulamasını tekrar güncelleyin. Güncelleme sonrasında google play uygulamasında yaşanan durdurma hatası çözüme kavuşacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap