İlginizi Çekebilir
https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/09/1xbet-Giris-Adresi.jpg
  1. Ana Sayfa
  2. Genel Konular
  3. Instagram Add Your Birthday Hatası
Trendlerdeki Yazı

Instagram Add Your Birthday Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/04/Instagram-Add-Your-Birthday-Hatasi.jpeg

Geçtiğimiz günlerde Instagram kullanıcılarına doğum günü eklemesini yapmasını talep etti. Instagram add your birthday hatası olarak adlandırılan durum birçok kullanıcıyı panik yaşattı. Genel olarak doğum tarihlerini herhangi bir sosyal hesap açılırken istenmesi gereken bir unsurdur. Ancak kullanım sonrasında birden doğum günün eklemesi yapılması kişilerde şüphe uyandırdı. Elbette ki Instagram gizlilik ilkelerini bakımından oldukça güvenilir bir sosyal ağdır. Bu sebeple kullanıcıların endişeye kapılmamalıdır.  Instagram hesaplarında doğum bilgileri kullanıcılara açık değildir. Bu sebeple birçok kişi yaş konusunda yalan beyan verebilir. Instagram bu gibi yalan bilgilerin önüne geçmek için şaşırtmacalı olarak aniden doğum günü bildirimleri oluşturmuştur.

Instagram’ da Doğum Günü Bilgisi Ekle Uyarısı

Instagram çocuk kullanıcılara onay vermek istememektedir. Bu sebeple yaş kriteri Instagram için oldukça önemli diye biliriz. Instagram add your birthday hatası olarak görülen bu durum birçok kullanıcıyı kuşkulandırmıştır. Oysa kullanıcıların daha dürüst olmaya yönlendiren bir sorudur. Instagram üzerinde oluşturduğunuz her hesap on üç yaş üstü kullanımda olmadır. On iki yaşındaki bir çocuk Instagram hesabından yararlanması etik olmamaktadır. Ayrıca on üç yaş üstü genç ergenlerin yaş bilgileri girilmesi ile hesap ayarları gizli olarak otomatik algılanmaktadır. Instagram’ın korumacı yapısı siber suçları biraz daha hafifletmektedir.

  • Eğer profiliniz on üç yaşın altındaysa ve doğum günü ekleme bilgilerinizi olağan şekilde on üç yaş olarak girdiyseniz Instagram profil açma onayı vermez.
  • Elbette ki çocuklarınıza Instagram hesabı açmak isteyenler ebeveynler çocuğun doğum tarihi yerine geçerli bir doğum tarihi girmeleri çok yerinde olacaktır.
  • Instagram üzerinde bulunan her türlü hesap için onay gören bir doğum tarihi kullanılması gerekir.
  • Kullanılan Instagram hesabınız yaş kriteri yüzünden kapanırsa o zaman Instagram’ a itiraz oluşturabilirsiniz.

Instagram Yaş Sınırı İtirazı

Instagram add your birthday hatası çözümü için Instagram uygulamasına itiraz edebilirsiniz. Yaş sınırı yüzünden Instagram hesabı kapatılan kullanıcılar al bölümde yer alan itiraz et tuşuna bastıktan sonra aşamaları takip etmelidir.  Daha sonra yaş sınırını kanıtlayıcı bilgilerinin Instagram’a göndermeniz gerekir. Instagram hesabının yaş kriteri değerlendirme süreci yaklaşık bir ay sürebilmektedir. Doğrulup tespit edildiğinde hesabınız aktif olur.

Yorum Yap

Yorum Yap