1. Ana Sayfa
  2. Genel Konular
  3. Muhammed Baygül Kimdir?
Trendlerdeki Yazı

Muhammed Baygül Kimdir?

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/12/muhammed-baygul-kimdir.jpg

Son zamanlarda özellikle Burcu Binici ile yaşadığı aşkla gündemden düşmeyen muhammed Baygül kimdir? Özellikle sevgilisinin yaşının 35 olması ve dudak dudağa görüntüleri son günlerde sosyal medyayı oldukça meşgul etmiştir.  Muhammed Baygül bir basketbol oyuncusudur. Son zamanlardaki magazinel durumu sebebiyle Muhammed Baygül instagram hesabı sıklıkla aratılmaktadır.

Muhammed Baygül, 3 Haziran 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. Şimdilerde milli basketbolcu olan Muhammed Baygül kendi ifadesiyle basketbola tamamen tesadüfi olarak başlamıştır. Lise sınavlarında hazırlandığı sıralarda bir arkadaşını izlemek üzere gittiği maçta şans üzerine gelen bir teklifi değerlendirmesi onun başarılı kariyerinin başlangıç noktasıdır. Süha Demircan’ın iyi bir çocuğa benzediğini ve driping yapmasını istediğini daha önce birçok röportajında anlatan Muhammed Baygül, o gün gelen “basketbol oynamak ister misin?” teklifi ile basketbol hayatını başlattı.  

2010 yılında başlayan profesyonel basketbol hayatına halen devam etmektedir. Başarılı kariyer hayatı boyunca birçok takımda boy göstermiştir. Muhammed Baygül, Euroleague Basketbol tarafından düzenlenen 2018 EuroCup şampiyonu olmuştur.

Pozisyonu Şutör garddır. Şutör gard,  diğer bir deyişler skorer gard veya iki numara, basketbol oyunlarında oyun kuruculara yardım edilen bir pozisyondur. Şutör gard genellikle takımın en çok sayı üreten kişilerinden olur. Muhammed Baygül’de oynadığı takımlarda en büyük sayı üreten oyuncuların arasındadır.

1.91 boyunda ve 84 kilogram ağırlığındadır. 5 numaralı forma ile Türk Telekom kulübünde oyuncudur. 2018 EuroCup şampiyonu olmuştur. Kariyeri boyunca birçok takımda forma giymiştir. 2010-2011 yılları arasında Garatasaray’da başladığı profesyonel kariyeri bugün hala Türk Telekom’da devam etmektedir. Ancak basketbol hayatına Şeker Spor takımı ile başlamıştır. İki sene bu takımda oynadıktan sonra Arı Koleji’ne geçmiştir. Ardından Galatasaray’ın alt yapısına geçerek birçok başarıya imza atmıştır.

Türk Telekom’da geçen sezon 31 maçta görev yapan başarılı sporcu 23 karşılaşmaya ilk beşte çıktı. Sezon boyu ortalamaları: 7,3 sayı, 2,2 asist, 2,9 olan Mustafa Baygül başarılı bir sezonu tamamladı.

Profesyonel Kariyeri:

2010-2011 Galatasaray

2011-2012 Darüşşafaka

2012-2013 TED Ankara Koleji Spor Kulübü

2015-2017 Pınar Karşıyaka

2017-2019 Darüşşafaka

2019-Halen Türk Telekom

Yorum Yap

Yorum Yap