İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. İnstagram An Unknown Network Error Has Occurred Hatası
Trendlerdeki Yazı

İnstagram An Unknown Network Error Has Occurred Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/10/5e3ac16dadcdeb07186a7109.jpg

Instagram özellikle de gençler arasında en popüler sosyal medya uygulaması haline gelmiş durumda. Fotoğraf paylaşımı ile başlayan uygulamaya birçok özellik eklenmesi popülerliğini de hızla artırdı. Artık günümüzün vazgeçilmez sosyal medya platformlarından birisi haline geldi. Fakat bu kadar sık kullanılan bir uygulama da sorunla karşılaşmak da fazlası ile can sıkıcı oluyor. En sık karşılaşılan sorunlardan birisi de “An Unknown Network Error Has Occurred” yani bilinmeyen bir ağ hatası oluştu hatasıdır.

An Unknown Network Error Has Occurred Hatasının Sebebi Nedir

Maalesef bu hatanın tek bir sebebi bulunmuyor. Bilinmeyen bir ağ hatası sebebi bu nedenle en can sıkıcı hatalar arasında yer alıyor. Birçok sebebi olabiliyor ve bunları tek tek deneyip bulmaktan başka da bir çözüm yolu maalesef bulunmuyor. Bu sorunun sebepleri arasında cihazın internetle bağlantısının kesilmesi, uygulamada bir sorun oluşması, tarih veya saat ayarınızın yanlış olması gibi birçok neden olabiliyor. Bunun yanında kullandığınız DNS adresi veya VPN programı da yine bu hataya sebep olabiliyor.

An Unknown Network Error Has Occurred Hatası Çözümü

An Unknown Network Error Has Occurred

Hatanın birçok sebebi olduğu için çözüm yolu da maalesef bir tane olmuyor. Kesin olarak hatanın sebebini bilemememiz de deneme yanılma yoluna gitmekten başka çare bırakmıyor. Sırası ile aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek hatayı giderebilirsiniz;

  1. İlk olarak iki basit yöntem ile kontrollere başlayabiliriz. Bunların ilki cihazınızın gerçekten internete bağlı olup olmadığını kontrol etme ikincisi de cihazınızı yeniden başlatma veya kapatıp açma. Çoğunlukla bu çözüm olur.
  2. Eğer yukarıdaki çözüm işe yaramazsa ikinci yol olarak uygulamanın verilerini temizleyin. Telefonunuzun ayarlarına gidip buradan tüm uygulamalara (veya cihaza göre uygulamalara) girin. Daha sonra karşınıza çıkacak listeden İnstagram uygulamasını bulun. İnstagram uygulamasına geldikten sonra verileri temizle seçeneği ile uygulamanın önbelleğini temizleyip tekrar deneyin.
  3. Eğer bu da işe yaramazsa telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını kontrol edin. Eğer yanlışsa tarih ve saati düzeltin.
  4. Tüm bunlar işe yaramazsa Instagram uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırın, kaldırmadan önce bir kez daha verilerini temizleyin. Daha sonrasında uygulamayı tekrar kurmayı deneyin.

Bu çözüm yollarından birisi işe yarayacaktır ve hata ortadan kalkacaktır. Hata ortadan kalkmazsa uygulama yapımcısı yani Facebook kaynaklı bir sorun olabilir. Bu nedenle bir hata bildirimi yapılmış mı diye interneti kontrol edebilirsiniz. Eğer hiçbir sorun görünmediği halde çözümler işe yaramıyorsa maalesef son çareyi telefonunuzu sıfırlamakta bulabilirsiniz. Bu yöntemde cihazınızdaki tüm verilerin silineceğini unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap