İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Windows Belirtilen Aygıta Yola veya Dosyaya Erişemedi Hatası Çözümü
Trendlerdeki Yazı

Windows Belirtilen Aygıta Yola veya Dosyaya Erişemedi Hatası Çözümü

6f8b9338-8e29-4f81-b0d8-6bb52164ec71

En çok karşılaşılan hatalardan olan windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi hatası çözümü bilgisayar kullanan her kullanıcının karşılaştığı geçici bir hatadır. Bir programı veya dosyayı yüklemek istediğinizde, güncellemek için bilgisayarınızı başlattığınızda bu hatayı alabilirsiniz. Bu yazımızda bu hatanın nasıl giderileceği hakkında bazı çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız.

1. Çözüm yolu

Dosya ve klasörlerin izinlerini denetlemek için yetkiniz var ise bu adımları izleyin:

  1. Dosya yada klasöre sağ tıkladıktan sonra özellikleri seçin.
  2. Güvenlik sekmesine tıklayınız.
  3. Grup yada kullanıcı adları altında, sahip olduğunuz kullanıcı izinlerini görmek için adınıza tıklayın.
  4. Düzenle’yi seçtikten sonra gereksinim duyduğunuz izinlere onay vermek için kutucukları işaretleyin ve tamam’ı tıklayın.

2. Çözüm yolu

Dosya konumunu denetlemek, kısayol veya yükleme ağ bağlantılı yada taşınabilir sürücü gibi kullanılabilir olmayan bir konuma erişmeye çalışırsa bu hatayı alabilirsiniz. Windows’un erişemediği dosyanın yolunu denetleyin ve erişime açık olduğundan emin olun.

3. Çözüm yolu

Dosyanın silinmediğinden ve taşınmadığından emin olun, ulaşmak istediğiniz dosya taşındıysa veya silindiyse bu hatayı alabilirsiniz. Dosyanın konumuna göz atın ve dosyanın konumda olduğundan emin olun.

4. Çözüm yolu

Bilgisayarınızda kurulu virüs programını devre dışı bırakarak programı çalıştırmayı denetleyebilirsiniz. Çalıştırmak istediğiniz dosyayı engelleyip engellemediğini gözlemleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap