1. Ana Sayfa
 2. Hata Çözümleri
 3. Wp Bağlanıyor Hatası
Trendlerdeki Yazı

Wp Bağlanıyor Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/10/615bd0a486b247088c03f74f.jpg

Whatsapp artık günümüzün vazgeçilmez uygulamalarının başında yer almaktadır. SMS’i hayatımızdan çıkaran, iletişimde yeni bir boyut başlatan uygulamadır. Bu nedenle Whatsapp’ın herhangi bir hata vermesi de birçok işimizi aksatabilir veya iletişimimizi koparabilir. Bu hatalardan birisi de wp bağlanılıyor hatası olarak karşımıza çıkar. Peki bu WP bağlanılıyor hatası nedir? Nasıl çözülür?

WP bağlanılıyor hatası nedir? Neden Böyle Bir Hata Verir?

Hata aslında adında anlaşılabileceği gibi Whatsapp’ın internete bağlanamamasından kaynaklı bir sorundur. Whatsapp internete bağlanmaya çalışsa da bağlantı da sorun çıkar ve uzun süre bağlanılıyor yazısı ile baş başa kalırsınız. İlk olarak şunu söyleyelim bu sorunun birçok kaynağı olabilir. Bunlar;

 • Cihazınızın gerçekten internet bağlantısı olmayabilir. Wi-Fi veya mobil ağlarınızda bir problem olabilir.
 • Cihazınızda VPN veya DNS kullanıyor olabilirsiniz. Açık bir VPN uygulaması varsa veya mobil cihazınızda herhangi bir DNS adresi kullanıyorsanız bu soruna neden olabilir.
 • Whatsapp uygulamasına gerekli izinleri vermemiş olabilirsiniz veya ağ ayarlarından Whatsapp’ı kısıtlamış olabilirsiniz.
 • Telefonunuzun tarih ve saat ayarları güncel olmayabilir. Bu küçük bir ihtimal olsa da bu soruna neden olabilir.

WP Bağlanılamıyor Hatası Çözümü Var mı?

Whatsapp bağlanmama hatası maalesef en çok can sıkan hatalardan birisi. Fakat bu sorun için de birkaç çözüm yolu bulunuyor. En kolay çözümden başlayacak olursak cihazınızın internet bağlantısını kontrol etmek olacaktır. Eğer internetiniz varsa aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

 1. En basit ve klasik yöntem olarak cihazınızı yeniden başlatın. Telefonunuzda yeniden başlat seçeneği yoksa cihazı kapatıp tekrar açın.
 2. Cihazınızın ağ ayalarına girip herhangi bir DNS adresi kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Bunun yanında ağ ayarlarında Whatsapp’a herhangi bir erişim engeli koymuş musunuz buna bakın. Eğer bunları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız telefonunuzun ayarlarına gelin oradan ağ ayalarına girin. Girdiğiniz sayfanın en alt kısımlarında veya ayarlar kısmında “ağ ayarlarını sıfırla” seçeneği bulunmalı. Buradan cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlayarak tekrar deneyin.
 3. Eğer cihazınızda bir VPN programı kullanıyorsanız Whatsapp’a girerken bu programı devre dışı bırakın. VPN programını kapattıktan sonra tekrar Whatsapp’a girmeyi deneyin.
 4. Telefonunuzun tarih ve saat ayarını kontrol edin. Özellikle kısa bir süre önce telefonunuzu kapatıp tekrar açtıysanız tarih ve saat ayarı bozulmuş olabilir. Eğer yanlışsa bu ayarı düzeltin. Her seferinde bu sorunla uğraşmamak için telefonunuzun ayarlarından “tarih ve saati otomatik ayarla” ayarla seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylelikle bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.
 5. Whatsapp’ı silip tekrar kurmayı deneyin.

Yukarıdaki sorunlar çözüm olmuyorsa telefonunuzu sıfırlamak diğer bir seçenek olabilir. Bu en kesin çözüm yolu olsa da cihazınızdaki tüm verileri sileceği için sizi en çok uğraştıracak yol da budur.

BU AĞA BAĞLANILAMIYOR HATASI WİN 10

Yorum Yap

Yorum Yap