İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. BU AĞA BAĞLANILAMIYOR HATASI WİN 10
Trendlerdeki Yazı

BU AĞA BAĞLANILAMIYOR HATASI WİN 10

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/09/images.jpg

Windows 10 kuruluma sahip bilgisayarınızı açtıktan sonra normal şartlar altında direkt olarak internete bağlanabilirsiniz. Bunun için Wi-Fi ayarlarınızdan bağlanmak istediğiniz internet ağına sol tek tıklayıp “otomatik olarak bağlan” seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.

BU AĞA BAĞLANILAMIYOR HATASI WİN 10 ÇÖZÜMÜ

Ancak bütün bu ayarları yapmanıza rağmen internete bağlanmak konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz internet ağının alt kısmında “bu ağa bağlanamıyor” belirtisi çıkabilir. Bu durum için aşağıdaki çözüm yollarını takip etmenizi öneririz:

1. Bağlandığınız ağdan çıkarak ve tekrar bağlanarak çözüme ulaşıp ulaşamayacağınızı deneyin. Bunun için;

Wi-Fi ağı bağlantıyı kes> Wi-Fi bağlantısı kapat> Wi-Fi bağlantı aç> ağ seç> ağa bağlan

2. Simge çubuğundaki ağ simgesine sağ tuş tıklayın> sorun gidericisi seçeneğini açın> açılan pencerede hangi sorunun çözümlenmesi gerektiği sorulacaktır, Wi-Fi işaretleyin> ileri> sorun gidericisi modemdeki soruna işaret edecektir> modem kablolarını çıkarın.

1 dakika kadar bekleyin ve tekrar modemi açın. Modemin ışıkları tamamlana kadar bir süre bekleyin.

3. Ayarlar kısmından ağ ve paylaşım merkezi bölümüne giriş yapınız. Gelişmiş ağ ayarları kategorisindeki “bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir”e tıklayın. Açılan ekranda Wi-Fi üzerine sağ tıklayıp devre dışı bırak seçeneğini seçin, yine sağ tıklayarak özellikleri seçin> internet protokolü sürüm 4> DNS sunucu adresini otomatik olarak al adımları sayesinde sabit bir adres verdiyseniz bu özellikleri kaldırarak devam etmiş olursunuz.

Wi- Fi sağ tık etkinleştir adımlarını takip edin. Ve ağa bağlanın.

4. Ayarlar> bilinen ağları yönet seçeneği ile kayıtlı internet ağlarını kaldırabilirsiniz. Bilinen ağlara tıklayıp “unut” işaretleyin> ağlara bağlanın, bu sefer şifrenizi soracaktır.

5. Ayarlar> ağ sıfırlama. Bu sayede tüm şifreleriniz sıfırlanmış olacak, bu durumu bilerek ve kabul ederek devam edin. Bilgisayar yeniden sıfırlanacaktır ve Windows 10 açıldığında şifreniz ile tekrar ağa bağlanmayı deneyin. Büyük ihtimal ile BU AĞA BAĞLANILAMIYOR HATASI WİN 10 ÇÖZÜMÜNE ulaşmış olacaksınız.

6. Son ihtimal bu adımların hiçbiri işe yaramadığı takdirde, Bilgisayar Yönetimi> Aygıt Yöneticisi> Ağ Bağdaştırıcısı> ilk seçeneğe sağ tıklayıp “Cihazı Kaldır”> Yeniden Başlat

Bu şekilde “bu ağa bağlanılamıyor hatası WİN 10 çözümü”ne ulaşmış olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap